JalTest įrangos naudojimas statybinės technikos (OHW) gedimų diagnostikai

Statybinės technikos markių įvairovė ir jose taikomų sprendimų apimtis auga praktiškai nuolatos. Todėl šios technikos aptarnavimo centruose ypač ryškėja multimarkinio diagnostikos prietaiso, galinčio pasiūlyti didesnį funkcionalumą, techninę informaciją, gedimų paieškos vedlius ir pan., poreikis, kurį naudodamas techninis personalas galėtų susidoroti su kasdieniais remonto ir aptarnavimo iššūkiais.

Šiandien beveik visos transporto priemonių sistemos yra valdomos elektroniniu būdu, todėl jos „apginkluotos“ elektroniniais valdymo blokais ir daugybe elektros kabelių, jutiklių ir valdiklių, kuriuos galima aptikti vos ne kiekvienoje mašinos vietoje. Be to, naujai įsigaliojantys antitaršos ir naujoms transporto priemonėms keliami efektyvumo reikalavimai verčia jų valdymo sistemose vis plačiau naudoti aukščiau minėtus elektronikos komponentus. O jų diagnostikai būtinas toks sisteminis testeris kaip JalTest, kuris galėtų puikiai susidoroti su gedimų paieška ir taip palengvinti techniko darbą.
Šio dokumento tikslas - supažindinti skaitytoją su naujausiais statybinėje technikoje panaudotais technologiniais sprendimais, ir kaip JalTest įranga palengvina jų diagnostiką ir remontą.

 

1. Volvo dvirėmio savivarčio transmisijos kalibravimas

D ir E serijos dvirėmiuose Volvo savivarčiuose yra naudojama automatinė Volvo „Powertronic“ transmisijos sistema. Transmisijos sistemos komponentų susidėvėjimas arba pakeitimas reikalauja jos kalibravimo procedūros atlikimo, kad būtų pasiektas sklandus pavarų perjungimas reikiamu momentu ir taip užtikrintas didesnis komfortas ir darbo efektyvumas.

 

2. Caterpillar 140M greiderio auto-artikuliavimo ir vairo padėties jutiklių kalibravimas

Greideriai naudojami grunto lyginimui ir profiliavimui, todėl visi elementai, būtini tokių užduočių atlikimui, turi būti tiksliai sukalibruoti ir sureguliuoti. Auto-artikuliavimo sistemos ir vairo padėties jutiklių susidėvėjimas arba keitimas reikalauja jų kalibravimo procedūros atlikimo, kad būtų teisingai nustatoma mašinos padėtis ir taip užtikrintas didesnis efektyvumas bei darbo tikslumas.

 

3. Hitachi ekskavatorių darbinės įrangos konfigūravimas

Tokio tipo mašinos kaip ekskavatoriai gali būti pritaikyti įvairių užduočių atlikimui, vien tik pakeičiant darbinę įrangą. Skirtingos darbinės įrangos naudojimas apima ir mašinos hidraulinės sistemos operacinių parametrų konfigūravimą, kaip, pavyzdžiui, pagalbinių grandinių įjungimą arba srauto normos korekciją. Taip užtikrinamas teisingas darbo įrankio funkcionavimas ir pasiekiamas didesnis mašinos pritaikymo lankstumas.

 

4. Caterpillar Dozer jėgos pavaros kalibravimas

Tokio tipo mašinose jėgos pavara naudojama vairavimo ir stumdymo sistemose. Jėgos pavaros komponentų susidėvėjimas arba keitimas reikalauja kalibravimo procedūros atlikimo, kad būtų pasiektas didesnis tikslumas judant pirmyn ir atliekant stumdymo darbus, taip užtikrinant didesnį komfortą ir efektyvumą prie bet kokio greičio bei linijinį stūmimą be jokio mašinos nukrypimo.

 

5. Liebherr ratinio ekskavatoriaus avarinio darbo režimo deaktyvavimas

Šioje mašinoje naudojamas Liebherr D924 variklis. Neteisingas antitaršos sistemos funkcionavimas dėl gedimo AdBlue/DEF siurblyje aktyvuoja mašinos variklio galingumo ribojimą. Tačiau, pakeitus ar suremontavus sugedusį komponentą, su JalTest sisteminiu testeriu galima deaktyvuoti šį avarinį darbo režimą ir vėl atgauti šimtaprocentinį variklio galingumą.

 

6. Bobcat S 700 krautuvo hidraulinės sistemos valdiklių kalibravimas

Šioje mašinoje yra du valdikliai, kontroliuojantys strėlės ir kaušo hidraulinę sistemą. Kurio nors valdiklio susidėvėjimas arba pakeitimas sugeneruoja klaidos pranešimą „Reikalingas kalibravimas“ su kodu W3223. Tai galima atlikti su JalTest sisteminiu testeriu, kad būtų pasiektas sklandus ir tikslus hidraulinės sistemos funkcionavimas. Taip bus užtikrintas didesnis komfortas ir darbo efektyvumas.

 

7. JCB 3CX ratinio ekskavatoriaus - krautuvo SCR sistemos regeneravimas

Šioje mašinoje naudojamas JCB variklis su SCR sistema. Jeigu operatorius daugiau nei 3 kartus iš eilės atmeta SCR sistemos regeneravimo procedūros atlikimą, variklio valdymo sistemoje aktyvuojamas galingumo ribojimas. Tuo tarpu, turint JalTest sisteminį testerį, galima inicijuoti SCR sistemos regeneravimą ir deaktyvuoti variklio avarinį darbo režimą, atgaunant jo šimtaprocentinį galingumą.

 

8. CASE krautuvo valdymo svirties kalibravimas

Šioje mašinoje sumontuotos dvi vairasvirtės su elektroniniu valdymu, leidžiančiu kontroliuoti hidraulinę ir varomosios jėgos sistemas. Šių komponentų susidėvėjimas arba pakeitimas reikalauja kalibravimo procedūros atlikimo, kad būtų pasiektas sklandus funkcionavimas reikiamu momentu ir taip užtikrintas didesnis komfortas ir efektyvumas prie bet kokio greičio.

 

9. Volvo Penta variklių kompensavimo parametrų modifikavimas

Volvo Penta varikliai plačiai naudojami stacionarioje įrangoje- generatoriuose, kompresoriuose, vandens siurbliuose ir pan. Šių variklių kompensavimo parametrų parinkimas priklauso nuo jų taikymo sferos. Taigi, pasinaudojant JalTest sisteminiu testeriu, variklį galima sukonfigūruoti taip, kad jis atitiktų savo paskirtį ir sklandžiai dirbtų akseleravimo metu bei išvystytų galią reikiamu momentu.

 

10. Caterpillar C-9.3 įpurškimo sistemos darbo patikra

Šiuose Caterpillar varikliuose naudojama CR įpurškimo sistema, kuri dėl susidėvėjusių komponentų gali sugeneruoti klaidos pranešimą, pvz., „Cilindro nr. 2 purkštuvas. Mechaninės sistemos defektas“, kodas DTC 652 FMI 7. Norint pašalinti tokį klaidos pranešimą, būtina atlikti kuro sistemos darbo verifikaciją, kurios metu bus patikrinti visi purkštuvai ir bus nustatyta, ar jų darbo parametrai atitinka leistinas normas.


Išsamiau

Susipažinkite su tikriausiai seniausiu įrangos gamintoju

499 932 Miuncheno gyventojams 1899 metų balandžio 14 buvo įprasta diena. Visi buvo užsiėmę savo reikalais, o miesto gatvėse važinėjo karietos ir šurmuliavo praeiviai. Tačiau tik keli liudininkai matė kaip Schleißheimer-/Schellingstraße gatvių kampe gimsta Miuncheno automobilių industrija.

Broliai Daniel ir Hermann Beissbarth buvo vieni iš 25 susirinkusių automobilių entuziastų, bet jie susibūrė ne demonstruoti savo vairavimo įgūdžių, o į karališkosios policijos pirmąją automobilio techninę apžiūrą. Po patikrinimo brolių Beissbarth automobiliui buvo sutektas garbingas pirmasis numeris ir tai buvo pirmasis pasaulyje oficialiai įregistruotas automobilis. Dabar 1899 metų balandžio 14 dieną broliams įteiktas numeris ir registracijos dokumentai eksponuojami Miuncheno muziejuje.

Dar kelios savaitės prieš šį istorinį įvykį Thierschstraße 23 broliai Beissbarth atidarė pirmąjį automobilių fabriką Bavarijoje. 1904 metais miunchene buvo registruoti jau 235 automobiliai, kurie beveik visi iki vieno pagaminti Beissbarth fabrike. Pradedamas bendradarbiavimas su Daimler ir Benz kompanijomis, dėl vietos trūkumo fabrikas perkeliamas į dideles patalpas.

Metai bėgo, Beissbarth kompanija vis didėjo, o broliai džiaugėsi ir sėkmingomis lenktyninkų karjeromis.  Kompanijos valdymą galiausiai perėmė Osmond Beissbarth, vienas iš įkurėjo sūnų. Po antrojo pasaulinio karo tragedijos beveik viską reikėjo pradėti iš naujo. Laukė sunkus atstatymo ir pasiruošimo procesas.

Automobiliams tampant masinio naudojimo preke, reikėjo naujų sprendimų greitai priežiūrai ir aptarnavimui. Pirmoji Beissbarth inovacija – 1951 metais rinkoje pradėtos pardavinėti ratų balansavimo staklės „Modell Nürburg“, na o 1956 metais išleistas naujasis modelis tiko ir sunkvežimių ratams.

1955 metais pristatytos ir pirmosios lengvųjų automobilių ratų montavimo staklės „M1“.

1960 metais Miunchene buvo užregistruota jau 134 888 lengvųjų automobilių, o paklausa automobilių remonto įrangai pasiekė neregėtas aukštumas. Nebetelpant gamybai teko vėl keisti patalpas į didesnes. Beissbarth jau gamino ratų montavimo ir balansavimo stakles, optinius ratų geometrijos reguliavimo stendus, amortizatorių patikros ir kitą įrangą. 1965 pristatomos pirmosios Beissbarth elektroninės ratų balansavimo staklės, rodančios tikslų disbalansą.

1967 metais sukurtas legendinis optinis ratų geometrijos reguliavimo stendas „P5“, kurio modifikuota forma vis dar parduodama šiandien.

Pasauliui žengiant iš elektronikos į kompiuterių amžių, atitinkamai tobulėjo ir autoservisų įranga ir galiausiai mes atsiduriame dabartyje. Taigi kitą kartą atlikdami automobilio aptarnavimą prisiminkite, jog jūs naudojates beveik 120 metų patirtimi ir sunkiu darbu.


Išsamiau

Naujos kartos ekonominės klasės keltuvai AMD Garage Equipment

Gerbiami kolegos,

Malonu jums pranešti, kad atnaujinome ir patobulinome ekonominės klasės keltuvus AMD Garage Equipment. Nuo šiol keltuvai AMD gaminami modernioje surinkimo linijoje naudojant robotizuotas stakles, kas užtikrina aukštos kokybės ir patikimą konstrukciją.

SA40 ir SAE40 dabar AMD SA40 ir AMD SAE40:

   -   Su valdymo dėžute (AMD SA40);

   -   Mechaniniai saugumo fiksatoriai valdomi svirtimi nuo vienos kolonos (AMD SA40);

   -   Variklis montuojamas viršuje - neribojama darbo zona (AMD SAE40);

   -   Žemesnis minimalus aukštis – 90 mm (buvo 110 mm);

   -   Aukštesnis kėlimo aukštis – 1910 mm (buvo 1850 mm);

   -   Trosai specialiame lovelyje (buvo ant grindų) – apsauga nuo nešvarumų ir korozijos;

   -   Variklis montuojamas kolonos viršuje – neribojama techniko darbo zona (AMD SAE40);

   -   Medžiaginė apsauga nuo kolonos pridulkėjimo;

   -   Skriemuliai padengti antikorozine danga;

   -   Kokybiškas miltelinis dažymas;

   -   Gamyklinės laidų jungtys ir guminės apsaugos besitrinančiose vietose.

 

Dviejų kolonų keltuvas su mechaninias fiksatoriais AMD SA40

 

 

Dviejų kolonų keltuvas su elektromagnetiniais fiksatoriais AMD SAE40

  

arba skambinkite telefonu +370 699 78 418.


Išsamiau

Naujos Hunter balansavimo staklės SmartWeight PRO

„Hunter Engineering“ pristatė naują ratų balansavimo stendą „SmartWeight® Pro“. Tai naujos kartos ratų balansavimo stendas už visiems prieinamą kainą, turintis daugelį funkcijų, atitinkančių „Hunter“ Premium klasės ratų balansavimo stendus.

Balansavimo stende esanti bekontaktė, lazerinė ratų matavimo sistema, padeda technikui lengvai nustatyti svarelių išdėstymą, tai supaprastina balansavimo procesą. „Hunter“ patentuota „SmartWeight“ technologija pagerina balansavimo kokybę, sumažina balansavimo svarelių kiekį ir maksimaliai padidina našumą.

„SmartWeight Pro“ stende įdiegta patogi 3D vartotojo sąsaja, valdoma vienu mygtuku. Mokomieji vaizdo įrašai, įgarsinti keliomis kalbomis, ekrane vaizduoja pagrindinius balansavimo metodus ir procedūras.

Papildomos išskirtinės funkcijos:

 - „CenteringCheck“, užtikrina teisingą rato centravimą;

 - Apsauginio gaubto dizainas sukurtas taip, kad balansavimo stendas užimtų kuo mažiau erdvės ir būtų galima montuoti prie pat sienos, taip maksimaliai sumažinant darbo zonos plotą.

 

Išsamų naujųjų staklių SmartWeight PRO aprašymą galite rasti čia.

 

arba skambinkite telefonu +370 609 09 276.


Išsamiau

Premium klasės keltuvai Rotary - lankstumas ir saugumas

Rotary SPO 2 kolonų keltuvai - ne veltui viena geriausiai parduodamų keltuvų serija pasaulyje. Įvairios kėlimo galios, mechaninis arba elektroninis valdymas bei keli keltuvų aukščiai leidžia pritaikyti SPO keltuvą būtent pagal jūsų poreikius.

 

SPO keltuvai pasižymi erdvia darbo vieta - sukuriamas maksimalus pravažiavimo plotis su minimaliais išoriniais keltuvo gabaritais. Su Rotary SPO serijos keltuvais pakelsite net iki VW T6 long - tai užtikrina platus kėlimo adapterių pasirinkimas.

Be to, šie keltuvai gaminami ir su antru valdymo pultu, pulte gali būti 220V elektros ir suspausto oro jungtys - tai pagerina ergonomiką ir ekonomiją. 

 

Rotary 3PSS (3 Phase Security System) saugumo sistema garantuoja aukščiausią darbų saugos standartą. Ši sistema susideda iš:

 - Mechaninių saugumo kablių abiejose kolonose su automatiniu valdymu;

 - Trosų sinchronizacijos skriemulių apsaugos - kėlimo ir nuleidimo metu jie neapkraunami;

 - Hidraulinės sistemos apsaugos - atbulinės eigos "parašiutinių" vožtuvų, kurie neleis cilindruose greitai sumažėti slėgiui, net ir gedimo atveju.

 

Taip pat keltuvo letenos fiksuojamos kėlimo metu ir automatiškai atfiksuojamos visiškai nuleidus transporto priemonę.

Pamatykite Premium klasės keltuvų Rotary pristatymą vaizdo įraše:

Parodoje Automechanika 2018 BlitzRotary pripažintas geriausiu keltuvų prekės ženklu!

Taip pat kviečiame įsigyti keltuvą Rotary SPOA3TS-5-EH2 specialia kaina

arba skambinkite telefonu +370 609 09 276.


Išsamiau

Patobulinta SICAM montavimo staklių serija Falco Evo S
Gerbiami kolegos,

Džiugu jums pranešti, kad SICAM pristatė atnaujintą pagangų montavimo staklių seriją Falco Evo S. Šių staklių patobulinimai padidina staklių ilgaamžiškumą, našumą bei palengvina jų aptarnavimą. Pagrindiniai patobulinimai aprašyti žemiau.

Padangos borto atspaudiklis

Falco EVO:

 • 1000mm darbinis atstumas, 10,5“ max. padangos plotis;
 • Padangos borto atspaudėjas prisuktas varžtais prie staklių korpuso.

Falco EVO S:

 • Padidintas darbinis atstumas iki 1100mm ir taip pat max. padangos plotis iki 11“;
 • Padangos borto atspaudėjas privirintas prie staklių korpuso, tai suteikia tvirtumo.

 

Montavimo staklių kolona

Falco EVO:

 • Kolona prie korpuso pritvirtinta varžtais;
 • Fiksavimo kaištis kolonos priekyje.

Falco EVO S:

 • Kolona privirinta prie staklių korpuso, tai suteikia tvirtumo ir standumo;
 • Fiksavimo kaištis kolonos gale leidžia koloną daugiau atlenkti atgal kas yra itin patogu dirbant su plačiomis padangomis.

 

Pedalų sistema

Falco EVO:

 • Integruota pedalų sistema.

Falco EVO S:

 • Išimama pedalų sistema greitam aptarnavimui.

 

Plačiau apie padangų montavimo staklių SICAM Falco Evo seriją galite skaityti čia, o katalogą galite rasti nuspaudę čia.

arba skambinkite telefonu +370 609 09 276. 


Išsamiau

HUNTER balansavimo staklės – išskirtinės patentuotos technologijos
HUNTER Road Force Measurement™ - visapusiška rato diagnostika

Rato diagnostika su apkrovos velenu (Road Force Measurement™) yra naujovė automobilių serviso industrijoje. Šis matavimas jau seniai atliekamas padangų bei automobilių gamyklose, taip įvertinamas rato bei padangos vientisumas ir tinkamumas. Naudojantis šia metodika galima eliminuoti vibracijas, susijusias su padangos ar rato struktūra (broku) arba netinkamu padangos sumontavimu.

Diagnostinis apkrovos velenas atlieka realaus važiavimo simuliaciją, apkraudamas ratą 560kg atitinkančia jėga, kadangi padangos ir ratlankio struktūros tolygumą galima įvertinti tik apkrovus ratą. Iš esmės įrenginys matuoja riedančio rato apvalumą. Jei padanga nekontaktuotų su kelio paviršiumi, paprastos balansavimo procedūros daugiau nei pakaktų, tačiau ne visi ratai išlieka apvalūs po apkrova. Pavyzdžiui, kiaušinio formos ratas gali būti subalansuotas, tačiau realiai automobiis važiuos netolygiai, bus jaučiamos vibracijos.

Norint suprasti radialinės jėgos įtaką vibracijoms, reikalingas padangos modelis. Pačią padangą galima įsivaizduoti kaip spyruokles tarp ratlankio ir riedėjimo paviršiaus. Jei šios spyruoklės yra nevienodo tamprumo, jėga veikianti ašį nuolatos keisis, o tai nulems ašies judėjimą aukštyn-žemyn. Šis judėjimas sukelia transporto priemonės vibracijas, nesusijusias su balansavimu.

 

SmartWeight® technologija – ženklus kaštų sumažinimas grįžus prie balansavimo pagrindų

SmartWeight® - tai patentuota, tačiau labai paprasta ratų balansavimo koncepcija. Jau virš 40 metų beveik visos balansavimo staklės matuodavo disbalansą ta pačia metodika, tačiau tradicinis kompiuterizuotas “dinaminis” rato balansavimas nebeatitinka šiuolaikinių poreikių.

 

Norėdami suprasti kodėl, pažiūrėkime į standartinį ratą 8-ajame ir 9-ajame dešimtmetyje (kai atsirado kompiuterizuotos “dinaminio” balansavimo staklės):

 - Rato diametras 13-15”, rato plotis 5.0-7.0”;

 - Iš esmės visi ratai balansuojami su kalamais svareliais;

 - Visos padangos vidutiniškai tokio pačio dydžio ir masės;

 - Pigūs balansavimo svareliai – švininiai, be dangos.

Lyginant su praėjusiu amžiumi, šiuolaikiniai ratai pasikeitė dramatiškai (rato diametras 13-30”, rato plotis 5.0-15”, padangų dydžiai ir masės itin varijuoja). Iki SmartWeight® atsiradimo, dinaminio disbalanso skaičiavimas išliko toks pats, kaip ir 8-ajame ir 9-ajame dešimtmetyje. SmartWeight® Technologija paremta ne svarelių poreikio sumažinimu iki 0, o ratą veikiančių jėgų korekcija ir vibracijų eliminavimu optimaliai panaudojant svarelius (sutaupoma iki 40% svarelių). Pamatykite technologijos veikimą išsamiau vaizdo įraše:

arba skambinkite telefonu +370 609 09 276. 


Išsamiau

Beissbarth stabdžių stendai sunkvežimiams su ašies apkrovos simuliatoriumi
Hidraulinis apkrovos simuliatorius – patikroms pagal TÜV standartą

Vadovaujantis gairėmis, komerciniai automobiliai turi būti tikrinami su nemažesniu nei 1,7 bar stabžių sistemos slėgiu. Pavyzdžiui, tušti sunkvežimiai ir priekabos nepasiekia reikalingo minimalaus slėgio, todėl reikia naudoti apkrovos simuliaciją. Vietoje sudėtingų metodų, tikrinama ašis gali būti tiesiog pakelta testavimo metu. 

 • Integruotas kėliklis ašies apkrovos simuliacijai (iškėlimas – 200mm);
 • Stabdžių cilindrų slėgis padidinamas iki reikalaujamo – 1.7 bar;
 • Galimas nuotolinis valdymas iš kabinos;
 • Tinka beveik visiems sunkvežimiams ir priekaboms;
 • Itin rekomenduojama tikrinant tuščias ir lengvas transporto priemones.

 


 

ICperform programinė įranga – intuityviam ir greitam naudojimui
 • Optimalus aktualių matavimo rezultatų rodymas;
 • Paprastas valdymas;
 • Greitesnė stabdžių patikros procedūra;
 • Duomenų bazės bei spausdinimo funkcijos;
 • Galimas sujungimas su kitais įrenginiais testavimo linijoje (dūmomačiai, išmetamų dujų analizatoriai, žibintų patikros stendai, papildomi monitoriai).

 

 

ICperform programėlė mobiliesiems

Naudodami Android planšetes per W-LAN tinklą valdykite stendą neišlipdami iš sunkvežimio su ICperform programėle. Visi duomenys (riedėjimo pasipriešinimas, stabdžių diskų ovališkumas, ašies ir atskirų ratų stabdymo jėgos) pateikiami intuityvioje vartotojo sąsajoje realiame laike. Tai pagreitina stabdžių patikrą ir eliminuoja išlipimus iš sunkvežimio. Išbandykite 30 dienų nemokamai!

 • Transporto priemonės duomenų įvedimas;
 • Testavimo rėžimo pasirinkimas;
 • Tikrinimo procedūros valdymas iš kabinos;
 • Veikia su daugeliu planšetinių kompiuterių;
 • Identiškas duomenų vaizdavimas ir stacionariame kompiuteryje;
 • Intuityvus valdymas ir automatizuotos procedūros (apima 80% dažniausių patikros veiksmų).

 

 

Montuojamas ant daugelio ankščiau parengų stabdžių stendų pamatų

7 ir 8 BD-serijos stabdžių stendus paprasta sumontuoti ant standartinio pamato. Tiesiog iškelkite senąjį stendą ir vietoje jo sumontuokite naująjį.

 

 

Apibendrinta Beissbarth stabdžių stendų apžvalga
 
BD 8xxx
 • Ašies apkrova – iki 18 tonų;
 • Pritaikomas prie visų standartinių pamatų;
 • Galima apkrovos simuliacija (elektro hidraulinis iškėlimas);
 • ICperform programinė įranga;
 • Naujiena – programa planšetiniams kompiuteriams.

 
BD 7xxx
 • Ašies apkrova – iki 13 tonų;
 • Pritaikomas prie visų standartinių pamatų;
 • Galima apkrovos simuliacija (elektro hidraulinis iškėlimas);
 • ICperform programinė įranga;
 • Naujiena – programa planšetiniams kompiuteriams.

 
BD 6xxx
 • Ašies apkrova – iki 16 tonų;
 • ICperform programinė įranga;
 • Naujiena – programa planšetiniams kompiuteriams.

 
BD 5xxx
 • Ašies apkrova – iki 13 tonų;
 • ICperform programinė įranga;
 • Naujiena – programa planšetiniams kompiuteriams.

 

arba skambinkite telefonu +370 609 08 541.

 


Išsamiau

Ratų servisas - pajamų galimybės kiekvienam autoservisui

Gerai įrengtas autoservisas turi visus įrankius greitam, saugiam ir efektyviam darbui. Dažnai tai susiję su investicijomis į autoserviso įrangą, kuri efektyvina darbo laiką, gerina ergonomiką. Nesvarbu, ar jau dirbate su ratų servisu, ar norite praplėsti savo pasiūlą rinkai, užsitikrinti sėkmę padės žinojimas, kokios įrangos (su kokiomis funkcijomis) jums reikia.

 

Ratų servisas skirstomas į 3 dalis:

 - Padangų keitimas;

 - Ratų balansavimas;

 - Važiuoklės kampų geometrijos reguliavimas („ratų suvedimas“).

Paprastai ratų servisui priskiriamas padangų keitimas ir ratų subalansavimas, tačiau važiuoklės geometrijos sureguliavimas taip pat yra esminė ratų serviso procedūros dalis.

 

Ratų serviso pranašumai

Galbūt  vis dar dvejojate, ar jūsų dirbtuvėms reikalinga ratų serviso įranga? Jei taip ir yra, štai kelios priežastys, kodėl tai būtų puikus žingsnis:

Didesnės pajamos

Jei klientas atvyksta su stabdžių ar amortizatorių problemomis, ratų balansavimo ir važiuoklės sureguliavimo paslaugų paketas būtų lengvas būdas padidinti pajamas iš automobilio, kuris jau ir taip ant keltuvo. Siūlydami ratų serviso paketus (tarkime padangų persukimą, ratų subalansavimą ir „suvedimą“) lengvai užpildysite autoserviso darbo kalendorių.

Mažesnė darbo ciklo trukmė

Geriausias būdas užtikrinti, jog jūsų darbo ciklai būtų kuo trumpesni, yra siūlyti visapusiškus remonto sprendimus į jūsų dirbtuves atvykusiems automobiliams. Jei darbai, kurių negalite atlikti perduodami kitiems, jūs esate visiškai priklausomi nuo trečiųjų asmenų, blogiausiu atveju – konkurentų. Ar manote, kad jūsų verslas jiems prioritetas? Ar darbai bus atlikti tinkamai, ir dar svarbiau – pagal jūsų standartus? Šie klausimai netenka prasmės, jei automobiliu visada rūpinasi jūsų autoservisas.

Klientų išlaikymas

Užtikrinti, kad kliento automobilis būtų kuo greičiau suremontuotas – gera pradžia, bet ką daryti, jog klientas nepabėgtų pas konkurentus. Siūlydami paslaugas, kaip važiuoklės geometrijos reguliavimas, tampate tikru „vieno sustojimo“ autoservisu, kas itin patogu klientams. Tai ne tik augina pasitikėjimą, bet ir užtikrina, kad žmonės nevyks pas konkurentus, kurie mielai nuvilios jūsų klientus.

 

Padangų montavimo staklės

Padangų montavimo staklės turi atlaikyti turbūt sunkiausias darbo sąlygas dirbtuvėse, atliekančiose padangų keitimą. Jos leidžia padaryti daug daugiau darbo, o tai reiškia daug daugiau Eurų. Montavimo staklės „pamato“ itin daug spaudimo bei kontakto su padangoms. Tačiau kai kurios dirbtuvės staklės panaudoja tik retkarčiais. Jūs norėsite pasirinkti motavimo stakles, kurias paprasta naudoti, kurios gali dirbti su visais jūsų autoservise pasitaikančiais ratais ir yra pakankamai patvarios, kad atlaikytų besikeičiančias darbo sąlygas. O ką darytumėte su nestandartinėmis padangomis – ar ryžtumėtės jas keisti, ar atsisakytumėte šios pajamų galimybės?

 

Tinkamų padangų montavimo staklių pasirinkimas labai svarbus užtikrinant jūsų autoserviso sėkmę. Rinkdamiesi montavimo stakles, visada turėkite omenyje šiuos dalykus:

 • Turima vieta įrenginiui. Montavimo staklių dydžiai itin skiriasi tarp modelių, todėl jūsų turima darbo erdvė bus vienas iš lemiančių faktorių.
 • Galimi ratų tipai. Žinodami, kokias padangas dažniausiai montuojate bei kokias norėtumėte montuoti, galėsite tiksliai pasirinkti montavimo staklių didį bei funkcionalumą (montavimo staklių įvairovė užtikrina, kad galėsite dirbti su įvairiausiais ratlankiais bei padangomis).
 • Norimas darbo greitis bei naudojimo dažnumas. Nuo to, kaip dažnai planuojate keisti padangas, priklausys, kokios funkcijos jums reikalingiausios. Kuo jų daugiau, tuo jūsų darbas pasidarys lengvesnis ir efektyvesnis, o tai virs didesnėmis pajamomis per dieną ir greitesne investicijų grąža.
 • Laukimas eilėje. Kiek kartų matydamas paklausą pasigailėjote, kad neinvestavote į geresnį įrenginį? Verta apsvarstyti, ar greitesnis įrenginys jums yra geriau, negu dvi montavimo staklės. Kai kurie autoservisai turi stakles - „darbinius arkliukus“ - einamiesiems darbams ir atskiras stakles brangiems ir specifiniams ratams, kur nemaža rizika pažeisti ratlankį ar padangą.

 

Taip pat atkreipkite dėmesį į šias pagrindines montavimo staklių funkcijas:

 • Bemontiruotis užgriebimas, ar ne? Montavimo staklės su bemontiruote sistema naudoja pneumatinį "nagą". Operatorius užveda padangos šoną (bortą) prie nuspaudimo „nago“ ir nuspausdamas mygtuką, pakelia padangos šoną (bortą) ant montavimo galvutės (kas įprastai atliekama su montiruote). Geriausias pasirinkimas jūsų autoservisui priklauso nuo dažniausiai pasitaikančio padangų tipo. Įprastos staklės puikiai tiks daugeliui padangų, tačiau operatoriui reikės daugiau fizinių pastangų, naudojant stakles be pneumationio „nago“. Staklės su bemontiruote užgriebimo sistema yra ergonomiškesnės, tačiau labiau pritaikytos darbui su „žemo profilio“ padangomis, todėl paprastų padangų montavimas užtrunka šiek tiek ilgiau.
 • Montavimo greičio valdymas. Kai kurios staklės turi sukimosi greičio valdymo galimybę. Kartais lėtesnis sukimasis būna reikalingas norint nepažeisti rato montavimo metu.
 • Pagalbiniai įtaisai (priedai). Dalis montavimo staklių gali būti papildytos pagalbinias įtaisais, o tai itin palengvina darbą su įrenginiu. Pagalbinė ranka gali sukurti spaudimą ar traukimą reikiamoje padangos vietoje, padeda uždėti ir nuimti padangą nuo ratlankio. Taip pat ji papildomai prispaudžia padangą, kai ratlankis užgriebiamas išorėje.

 

Ratų balansavimo staklės

Nuo jūsų pasirinkimo įsigijant balansavimo stakles priklausys įrenginio funkcionalumas bei mokymosi kreivė dirbant su juo. Faktoriai, į kuriuos reiktų atsižvelgti renkantis stakles, tai - aksesuarai, jei padeda teisingai uždėti bei išcentruoti ratą (kas yra svarbiausia procedūra balansavime) bei pašalina spėliojimą naudojant svarelius.

Jums tinkamiausias ratų balansavimo stakles padės išsirinkti ataskymai į du esminius klausimus:

 • Kokio tipo ratus dažniausiai aptarnaujate? Jei tipinis automobilis jūsų autoservise yra vidutinio dydžio sedanas, retkarčiais pasitaiko mikroautobusai, tuomet mažo diametro ratams skirtos balansavimo staklės bus optimalus pasirinkimas. Jei jūsų dirbtuvėse nemažas didesnių komercinių automobilių bei sunkvežimių srautas, būtinos didesnės balansavimo staklės. Nusipirkus įrenginį, kuris per didelis jūsų tipinei transporto priemonei, dirbti bus labai sunku, tačiau negalėdami aptarnauti didesnių ratų prarasite pajamas.
 • Kaip paprasta naudotis įrenginiu? Kaip ir bet kuriame versle, laikas – pinigai, todėl sunkiai valdomos balansavimo staklės reiškia prarastas pajamas. Dažniausiai balansuojate ne vieną, o visus automobilio ratus, todėl esant sudėtingam staklių valdymui gaištamą laiką padauginkite iš 4. Be to, jei ratą sunku tinkamai uždėti ir išcentruoti, balansavimas kartais išvis netenka prasmės. Taigi rinkitės balansavimo stakles, kurias paprasta naudoti ir valdyti.

 

Balansavimo staklių asortimentas tikrai platus, daugelis galės atlikti dažniausiai autoservisuoses sutinkamų ratų balansavimą. Pagalvokite, kokio klientų srauto tikitės, ir atsižvelkite į šias galimas funkcijas:

 • Rato duomenų įvedimas.
 1. Rankiniu būdu įvedami rato duomenys – atstumas nuo įrenginio iki rato, rato plotis ir diametras;
 2. Automatiškai įvedamas atstumas nuo įrenginio iki rato bei rato diametras. Rato plotis įvedamas rankiniu būdu;
 3. Automatiškai įvedamas atstumas iki rato, rato plotis ir diametras, naudojantis specialiais matuokliais. Šios staklės turi svarelių slėpimo už stipinų funkciją.
 4. Visiškai automatinis rato duomenų įvedimas naudojant lazerį ar ultragarsą (sorarą). Lazeris gali aptikti stipinų skaičių, kuris svarbus svarelių paslėpimo funkcijai.
 • Automatinis rato pozicionavimas. Įrenginys automatiškai sustabdo ratą vietoje, kurioje reikės uždėti svarelį. Kai kurie modeliai su šia funkcija palaiko ir svarelių slėpimo opciją, kuri užtikrina, jog svareliai nebus matomi rato išorėje.
 • Lazeris svarelių pozicionavimui. Ši opcija nurodo svarelių uždėjimo vietą, kas yra itin svarbu tinkamam rato subalansavimui. Lazeris nubrėžia tikslią liniją vidinėje rato pusėje, kur bus klijuojamas svarelis.
 • Diagnostinis apkrovos velenas. Balansavimo staklės su apkrovos velenu balansavimo metu sukuria virš 0.5 tonos rato apkrovą, o tai leidžia eliminuoti montavimo netikslumus bei įvertinti padangos kietumo įtaką vairuotojo jaučiamoms vibracijoms. Apkrovos simuliatorius suteikia galimybę defektuoti brokuotas padangas.

 

Važiuoklės geometrijos reguliavimo stendai (ratų „suvedimo“ stendai)

Seniai seniai, kažkas nusprendė, jog važiuoklės geometrijos reguliavomo procedūra turi būti ilgas, labai kruopštus procesas, tačiau tai tiesiog netiesa. Lygiai taip pat, kaip ir automobiliai, jų serviso technologijos taip pat evoliucionavo. Neveltui autoservisų savininkų, galvojančių apie ratų „suvedimo“ stendą, neapleidžia mintys apie didelius įrenginius, kurių valdymui reikalingi vos ne keli aukštojo mokslo diplomai. Šiuolaikinius važiuoklės geometrijos tikrinimo stendus paprasta naudoti, jie pasižymi lengviau valdoma programine įranga,  kai kurie modeliai – mobilumu.

 

Jei norite patekti tarp elitinių autoservisų, kurie atlieka ratų „suvedimą“, štai ką reiktų apsvarstyti:

 • Turima darbo erdvė. Įvairiems važiuoklės geometrijos reguliavimo stendams privalomi skirtingi vietos reikalavimai. Stacionarioms sistemoms reikalinga atskira, gan erdvi darbo vieta, kadangi atstumas iki keltuvo kartais turi būti ir keli metrai. Labiau modulinės sistemos leidžia rasti ir visiškai mobilų sprendimą, kai nenaudojamas įrenginys gali būti patraukiamas iš darbo vietos. Tai leidžia atlikti visus remonto darbus ant to pačio keltuvo. Be to, mobilumas suteikia galimybę dirbti keliose arbo vienose, todėl išvengiama situacijos, kai automobililis „užlaikomas“ važiuoklės geometrijos reguliavimo darbo vietoje.
 • Aptarnaujami automobiliai. Dažniausiai jūsų aptarnaujami automobiliai bei jų ratai padės jums pasirinkti tinkamo dydžio bei funkcionalumo stendą . Kai kurie automobiliai turi labai specifines nuokrypio tolerancijas kalbant apie važiuoklės kampų geometriją. Aukštos klasės ir sportiniams automobiliams reikalingas tikslesnis reguliavimas negu standartiniam sedanui. Kalbant apie lengvųjų automobilių ir sunkvežmių ratų „suvedimo“ stendus – tai skirtingi įrenginiai, skiriasi ne tik jų konstrukcija, griebtuvai, bet ir programinė įranga.
 • Garantija ir įrenginio aptarnavimas. Nors važiuoklės geometrijos reguliavimo stendai tapo labiau draugiški vartotojams, visgi jie gan sudėtingi įrenginai, kuriems gali būti reikalingas specialisto aptarnavimas. Įsitikinkite, kad renkatės įmonę, kuri didžiuojasi savo produktais bei kuri padės jums, jei iškils toks poreikis.
 • Duomenų bazės atnaujinimai. Automobilių gamintojai kiekvieną dieną pristato naujus automobilių modelius, o tai reiškia naujų automobilių duomenų poreikį jūsų įrenginiui. Sužinokite, kaip atnaujinama jūsų įrenginio duomenų bazė, ar tam reikalingi ir programinės įrangos atnaujinimai.

 

Kaip ir perkant automobilį, šiuolaikinė sistemų ir modelių pasiūla itin didelė, įrenginiai skiriasi savo darbo ypatybėmis bei naudojimo paprastumu:

 • Mobilios sistemos. Kai kurie „suvedimo“ stendai suteikia laisvę nuo fiksuotos darbo vietos. Be to, bet kuri darbo vieta gali tapti ratų geometrijos reguliavimo vieta.
 • Greitis. Iš esmės „suvedimas“ yra ratų padėties automobilio centrinės linijos atžvilgiu sureguliavimas. Dalis modelių išsiskiria greitu ir važiuoklės kampų geometrijos patikrinimu, kas taupo laiką ir sukuria papildomas pajamų galimybes.
 • Reikalavimai riedėjimo („mušimo“) kompensacijai atlikti. Procedūra, kai mechanikas stumia ir/ar traukia automobilį, jog sukalibruotų matavimo jutiklius vadinama riedėjimo („mušimo“) kompensacija. Tai laikui gan imli procedūra, kuri kainuoja jums pinigus, todėl planuojant didelį srautą verta atsižvelgti, kaip greitai galima ją atlikti.
 • Programinė įranga. Sistemos su intuityviu valdymu gali stipriai padidinti jūsų autoserviso produktyvumą. Jei su įrenginiu sudėtinga dirbti, mažiau tikėtina, kad darbas su juo taps mechanikų kasdienybe. Lengvai naudojamos programos su nuotraukomis bei žingsnis po žingsnio instrukcijomis nereikalauja daug mokymų bei pagreitina darbą.
 • Griebtuvai. „Suvedimo“ stendo parodymai yra tikslūs tiek, kiek tiksliai jūs naudojate patį įrenginį. Dideli griebtuvai ar davikliai apsunkina uždėjimo ant rato procedūrą, dėl to gali atsirasti matavimo netikslumų. Kiti griebtuvai ne tik greitai uždedami, jų nereikia centruoti.

 

Taigi, ratų servisas suteikia daug galimybių išplėsti siūlomų paslaugų spektrą bei padidinti autoserviso pajamas. Iškilo klausimų, reikia konsultacijos?

arba skambinkite telefonu +370 699 78 418.


Išsamiau

Montavimo staklės SICAM Falco EVO – lankstumas bei ergonomika

SICAM FALCO EVO 624 bei 628  - tai Italijoje pagamintos ratų montavimo staklės su pneumatiškai atlenkiama montavimo gerve, skirtos darbui su lengvųjų automobilių, mikroautobusų bei motociklų (su specialiais aksesuarais) ratais. Šios staklės sukurtos didelį srautą aptarnaujantiems autoservisams bei padangų specialistams.

Padangų montavimo staklių serija FALCO EVO išsiskiria savo modifikacijų gausa, kurios kiekvienam klientui leidžia rasti geriausią sprendimą pagal jo poreikius:

IT su papildomu smūginiu pripūtimu per griebtuvus.

V1 su priedu žemo profilio padangų montavimui Technoroller NG.

V5 su patentuota padangos borto nuspaudimo sistema Ergo Control.

V6 su Technoroller NG + Ergo Control.

V8 su bemontiruotine padangos užgriebimo sistema (TLL) + Technoroller NG + Ergo Control.

 

Smūginio pripūtimo sistema IT – Inflation Technology

Pedalu valdoma pagalbinė smūginio padangos pripūtimo per griebtuvus sistema, kurios patobulintas dizainas užtikrina dar didesnį oro srautą. 

Technoroller NG

Unikalios technologijos montavimo staklių žemo profilio padangų atspaudimo priedas Technoroller NG padidins darbuotojo našumą ir sumažins galimybę sugadinti padangą ar pažeisti ratlankį, šis priedas yra ypač aktualus UHP (Ultra High Perfomance, spec. padangos, kurios leidžia važiuot virš 240km/h) ir RFT (Runflat, itin žemo profilio) padangoms.

Ergo Control

Padangos borto nuspaudimo sistema Ergo Control užtikrina, kad naudotojas visada bus ergonomiškoje padėtyje, taip mažindama reikalingas pastangas, laiką bei garantuodama saugumą. Jautrus, intuityvus valdymas svirtimi padeda apsaugoti ratlankius bei TPMS daviklius nuo pažeidimų. 

Bemontiruotinė padangos užgriebimo sistema TLL – Tyre Leverless System

Padangų montavimo metu "TLL" (bemontiruočio montavimo sistema su nagu) visada seka ratlankio profilį ir juda atitinkamai leisdama visada idealiai užgriebti padangos bortą.

 

Apie padangų montavimo staklių SICAM Falco Evo serijos patobulinimus skaitykite čia, o katalogą galite rasti nuspaudę čia.

arba skambinkite telefonu +370 609 09 276. 


Išsamiau

Duobiniai keltuvai – dažniausiai užduodami klausimai

Duobiniai keltuvai – tai aptarnavimo duobėse, paprastai sunkvežimių bei autobusų kėlimui naudojami įrenginiai. Duobiniai keltuvai padidina darbų spekrtą aptarnavimo duobėje, o tai kelia jūsų autoserviso našumą bei generuoja papildomą pelną.

 

K) Kas sudaro duobinio keltuvo sistemą?

A) Sistemą sudaro duobinis keltuvas su atitinkamais priedais (papildomomis kėlimo traversomis, atraminėmis laikymo sistemomis ir t.t.).

 

K) Kuo man naudinga duobinio keltuvo sistema?

A) Duobinio keltuvo sistema yra ekonomiškas būdas išnaudoti esamos ar naujos apžiūros duobės galimybes. Kiekviena BLITZ sistema yra pritaikoma prie jūsų individualių poreikių bei turimos duobės.

 

K) Mano turima duobė yra sena. Kaip sužinoti, ar joje galima naudoti duobinio keltuvo sistemą?

A) Kadangi duobės išsiskiria konstrukcijų gausa, BLITZ sukūrė trijų tipų duobinius keltuvus. Saugiam duobės kraštais važinėjančių keltuvų naudojimui reikalingi bėgeliai bei speciali duobės konstrukcija. Duobės dungnu važinėjantys keltuvai skirstomi į du tipus – laisvai važinėjančius su ratukais bei bėgeliais važinėjančius (tinka duobėms su nelygiomis ar ištrupėjusiomis grindimis).

 

K) Kaip sužinoti, ar duobinis keltuvas tiks mano duobei?

A) Oficialus BLITZ atstovas suteiks jums išsamią konsultaciją ir rekomenduos jums labiausiai tinkamą sprendimą. Duobės kraštais bei dugno bėgeliais važinėjantys keltuvai gaminami individualiai konkrečiai duobei.

 

K) Koks pagrindinis skirtumas tarp vienodos galios tradicinės kėlimo sistemos ir duobinio keltuvo sistemos?

A) Duobinio keltuvo sistema yra drastiškai pigesnė negu tradicinė kėlimo sistema, kadangi naudojama jau esanti duobė.

 

K) Ar duobinio keltuvo sistema turi privalumų lyginant su tradicinėmis kėlimo sistemomis?

A) Taip! Duobiniai keltuvai naudojami su duobei pritaikytomis atraminėmis laikymo sistemomis bei kėlimo traversomis suteikia tokias pačias galimybes kaip ir tradicinės kėlimo sistemos. Be to, keičiamos viršutinės keltuvo dalys leidžia paversti keltuvą specializuotu įrankiu transmisijos bei kitų agregatų montavimui/demontavimui.

 

K) Kiek duobinių keltuvų reikia, norint pakelti transporto priemonę?

A) Vieno. Duobinis keltuvas naudojamas tik pakėlimui ir nuleidimui, o transporto priemonė laikoma jūsų duobei pritaikytų atraminių laikymo sistemų.

 

K) Kokie galimi duobinio keltuvo sistemos priedai bei kokius darbus galima su jais atlikti?

A)

- Pagalbinės kėlimo traversos suteikia du kėlimo taškus tinkamam transporto priemonės kėlimui;

- Atraminės laikymo sistemos saugiai laiko pakeltą transporto priemonę, kol atliekami serviso darbai. Naudojant dvi atramines sistemas galima pakelti visą transporto priemonę, o keltuvą naudoti kitur;

- Montavimo aikštelės su guma dengtais paviršiais bei diržais specialiai skirtos patogiam agregatų montavimui ir demontavimui;

- Kiti specializuoti priedai palengvina specifinius darbus technikams bei didina saugumą ir našumą.


Kviečiame apžiūrėti visą BLITZ duobinių keltuvų ir jų priedų asortimentą.

Iškilo klausimų? Skambinkite telefonu +370 609 08 563 ir suteiksime išsamią konsultaciją.


Išsamiau

Ateities automobiliai grasina nepriklausomų autoservisų išlikimui
Kaip mechanikai tapo technikais

1994-aisiais, kai Jim Dykstra (JAV) tapo daliniu šeimos automobilių remonto verslo savininku, mechanikai atlikdavo automobilio diagnostiką tiesiog žvilgteldami po kapotu. Labai greitai automobilių gamintojai pradėjo diegti kompiuterio valdomas sisemas: vairavimo, oro pagalvių, stabdžių, langų, veidrodėlių ir taip toliau. Dabartinis Jim Audi automobilis turi maždaug 75 kompiuterinius modulius, o jo darbuotojų pareigos pervadintos iš mechanikų į technikus, kad labiau atspindėtų realybę.

 

Technikai dažnai pradeda remontą nebe pasikrapštydami po kapotu, bet prijungiant kompiuterinės diagnostikos įrankį prie taip vadinamos automobilio savidiagnostikos (“OBD”, on-board diagnostics) jungties. Tuomet, technikai nuskaito klaidų kodus (pavyzdžiui, “P0306” reiškia šešto vidaus degimo cilindro klaidą, “P2706” reiškia pavaros solenoidinio vožtuvo F gedimą). Norint nuskaityti kitus klaidų kodus, reikia specialios programinės įrangos ar prieigos prie automobilio gamintojo pateikiamos informacijos. Klaidų kodų yra dešimtys tūkstančių, o kodų identifikuojamų problemų sprendimas skirtingiems gamintojų bei modelių automobiliams taip pat gali skirtis.

 

Norint remontuoti kai kuriuos naujausius automobilius, bendradarbiavimas su automobilio gamintoju tampa būtinas. Ši tema kursto audringas diskusijas, panašiai kaip ir tema, ar Apple turėtų palengvinti galimybes kitoms įmonėms remontuoti savo telefonus. Be to, kalbant apie automobilius, nors kompiuterizavimas jau pakeitė automobilių remontą, šių kompiuterių prijungimas prie interneto, gali iš esmės pakeisti visą automobilių priežiūros rinką.

 

Automobiliai – daiktų interneto (IoT, Internet of Things) dalis

Tarptautinis rinkos tyrimų ir verslo konsultacijų centras Gartner prognuozuoja, kad iki 2020-ųjų, pasaulio keliuose važinės 250 milijonų prie interneto prijungtų automobilių (apie 1 iš 5 automobilių). Prijungtų automomibilių informacinės-pramogų sistemos leis automobilių gamintojams nuotoliniu būdu stebėti automobilio būklę, nuspėti reikalingus aptarnavimo ir remonto darbus bei atlikti problemų diagnostiką.

 

Automobilių gamintojai tik pradeda ieškoti naujų verslo galimybių, kurios būtų paremtos automobilių prijungimu prie interneto bei surinktais duomenimis. Pavyzdžiui, GM (General Motors) Onstar sistema pasako klientui, kada reikia pasikeisti tepalus ar stabdžių kaladėles. Šios rekomendacijos yra pagrįstos ne tradicine „nuvažiavote 3000 mylių“ logika, o realiais jutiklių duomenimis (apie tai, kas vyksta su automobiliu, kita informacija, kaip vietinis klimatas). Tesla teigia, kad jau dabar gali pastebėti 90 procentų problemų nuotoliniu būdu ir iš anksto užsakyti reikiamas detales, kurios laukia klientų atitinkamuose remonto centruose. Bet galimybės tuo nesibaigia.

 

Dalis rinkos dalyvių ima nerimauti, kad sistemos, kaip GM Onstar, gali dalintis iš automobilių gaunamais duomenimis su vietiniais GM atstovais, kurie siūlo serviso paslaugas, bet tai nereiškia, kad šie duomenys bus prieinami Jim ar kitiems nepriklausomiems autoservisams, o tai sukurs nelygiavertiškas konkurencines sąlygas. Dar blogiau, automobilių gamintojai gali nuspręsti apriboti nepriklausomų verslų prieigą prie kai kurių duomenų, kurie dabar pasiekiami per OBD jungtį ir yra būtini automobilio remontui.

 

„Automobilių gamintojų atstovybė išsiųs jums žinutę – Tepalo daviklis rodo, kad jūsų nauji tepalai paruošti. Šiuo metu turime laisvą vietą. Kviečiame atvykti!” – sako Greg Potter, Įrangos ir įrankių instituto vyriausiasis specialistas. „Tai gera idėja, geras modelis. Tačiau su juo labai sudėtinga konkuruoti“.

 

Automobilių gamintojai ruošiasi – nepriklausomi servisai nerimauja

Toks modelis paveiktų ne tik Jim verslą, bet ir įmones, kurios parduoda jam detales bei įrankius. Šios įmonės, kartu su nepriklausomomis automobilių dirbtuvėmis sudaro taip vadinamą „aftermarket“ rinką.  Jei šiam sektoriui, kuris JAV parduoda apie 70 procentų automobilių detalių ir aptarnavimo/remonto paslaugų, daugiausia automobiliams, kurie nebeturi garantijos, nebūtų suteikta prieiga prie būtinos informacijos, visai šiai rinkai kiltų nemažas pavojus.

 

Praėjo virš dešimtmečio, kol „aftermarket“ rinkos dalyviai ir automobilių gamintojai sutarė, kaip dalintis remonto instrukcijomis, klaidų kodais ir serviso dokumentais, kurie leidžia technikams aptarnauti/remontuoti šiandienos automobilius. 2014 bijodami nevienodo reguliavimo po „Teisės remontuoti“ įstatymo išleidimo Masačiuseso valstijoje (JAV), beveik visi automobilių gamintojai pasirašė supratimo memorandumą, kuriame sutinka suteikti vienodą prieigą prie informacijos tiek savo atstovams, tiek nepriklausomiems autoservisams.

 

Tačiau memorandumas nieko neužsimena apie informacijos iš prijungtos transporto priemonės perdavimą – duomenis, kurie leis autoservisams sužinoti apie reikalingą aptarnavimą dar prieš kliento skambutį. Būtent dėl to vis daugiau suinteresuotų grupių ėmėsi šio klausimo.

 

Be to, iškyla ir duomenų saugumo klausimas.  2015-aisiais buvo pademonstruota, kad įsilaužėliai gali perimti judančio automobilio valdymą išnaudodami automobilio prijungimą prie interneto. Buvo suformuluoti du potencialūs saugaus duomenų perdavimo standartai.

 

Pirmasis sprendimas sutelkia duomenų kontrolę automobilių gamintojų rankose. Jei autoservisas, detalių pardavėjas, techninė mokykla ar draudimo kompanija norėtų gauti prieigą prie automobilio siunčiamų duomenų, jie galėtų išsipirkti licenziją iš gamintojų arba gauti prieigą pagal kažkokį susitarimą. BMW jau išbandė tokio tipo sistemą. BMW CarData sistema leidžia klientams dalintis duomenimis apie jų automobilį su trečiosiomis šalimis, pavyzdžiui, draudimo kompanijomis, kurios nori stebėti vairavimo įpročius, ar autoservisais. Tačiau visi šie duomenys pirmiausia patenka į BMW serverius.

 

Antrasis sprendimas, kurį remia daugelis „aftermarket“ rinkos atstovų, galėtų remtis nepriklausomomis registracijos institucijomis, o prieiga prie automobilio duomenų būtų pačiame automobilyje, o ne gamintojo debesyje (serveryje). Šiuo atveju automobilių gamintojai nebūtų duomenų brokeriai.

 

Pagal dabartinį teisinį reguliavimą, duomenys apie automobilio emisijas privalo būti prieinami per OBD jungtį. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl ši jungtis tapo privaloma. Bet daug informacijos, kuri padeda technikams remontuoti automobilius neprivalo ten būti. „Aftermarket“ rinkos atstovai nerimauja, kad šie duomenys bus perkelti į gamintojo serverius ir tai suteiks gamintojams prieigos kontrolę.

 

Informacija dalintis nori ne visi

Pačių automobilių gamintojų nuomonė dėl dalijimosi duomenimis išsiskyrė. Dalis nori kuo glaudžiau bendradarbiauti su „aftermarket“ rinka. „Gamintojai negali priversti, kad visi automobiliai būtų remontuojami oficialiose atstovybėse. Skaičiai aiškiai tai parodo“ – teigia Daniel Gage, Automobilių gamintojų alijanso, kuris atstovauja 12 automobilių gamintojų, atstovas. „Kiti, pavyzdžiui, Tesla, sukūrė barjerus tarp savo automobilių bei nepriklausomų autoservisų. Jie siekia atlikti servisą tik tiesiogiai.“

 

Daniel Gage sako, kad baimės, dėl prieigos prie duomenų ribojimų, yra nepagrįstos. „... (supratimo memorandumas) garantuoja aftermarket rinkai prieigą prie visų OEM diagnostinių įrankių, serviso informacijos ir susijusių mokymų, kuriuos gaus ir oficialūs atstovai, nepriklausomai kokia forma ši prieiga būtų suteikta.“

 

Tačiau ne visi yra tokie optimistai. Behzad Rassuli, Automobilių priežiūros asocijacijos, vienijančios virš 500 000 nepriklausomų gamintojų, detalių pardavėjų ir autoservisų, viceprezidentas sako: „Galų gale, mes tiesiog nežinome. Mes nežinome, kokie duomenys bus prieinami ir kokiu būdu jie bus prieinami. Šis neapibrėžtumas yra pakankama priežastis veikti jau dabar.“

 

„... (automobilių gamintojai) investuoja milijardus į šias technologijos ir mato jas, kaip savo esminę intelektinę nuosavybę. Nepriklausomi autoservisai tikriausiai turės vaidmenį, bet jei pažiūrėtumėte, kokius darbus jie atlieka šiandien, tai dažnai paprasti aptarnavimai ir periodinės apžiūros. Šie autoservisai žino, kaip sutvarkyti vairavimo sistemą, tačiau jei ši sistema valdoma kompiuterio, būtina prieiga prie valdymo bloko, kad jį perprogramuoti“ – teigia Gianluca Camplone, McKinsey & Company vyresnysis partneris, 2016-aisiais metais parengęs ataskaitą apie pinigų uždirbimą iš automobilių duomenų. „Mūsų įsitikinimu, šie įrankiai bei galimybė gauti prieigą prie patentuotų sistemų bus apsaugoti automobilių gamintojų.“

 

Jim Dykstra ateityje mato daug pasikeitimų savo versle. Laikui bėgant, klientai gali net nebeturėti nuosavų automobilių, o jais tik dalintis. Automobiliai komunikuos su infrastruktūra. Galbūt jie patys atvažiuos į autoservisą, kuriame yra reikiama detalė. Tačiau Jim nemato grėsmės, kad šie pokyčiai sunaikins nepriklausomus vietinius autoservisus. Jei tai ir atsitiks, jo nuomone, bus kita priežastis.

 

„Kol turėsime sąžiningą ir lygiavertišką prieigą prie duomenų, informacijos ir apmokymų, tikrai išliksime“ – sako Jim.

 

Autorius: Sarah Kessler

Šaltinis: Quartz Media LLC (https://qz.com/1054261/the-connected-car-of-the-future-could-kill-off-the-local-auto-repair-shop/)

Iš anglų kalbos vertė UAB Amanda


Išsamiau

HUNTER Quick Check® - techninė apžiūra Jūsų autoservise

HUNTER Quick Check® – tai vieno langelio principu veikianti automobilių visapusiškos diagnostikos sistema, kuri leidžia per mažiau nei 2 minutes surinkti vertingą informaciją apie važiuoklės geometriją, stabdžių, akumuliatoriaus bei padangų būklę, taip pat automobilio valdymo sistemų gedimų kodus.

Ši informacija leidžia autoservisui greitai identifikuoti būtinus remontus, o klientui pateikiama objektyvi automobilio būklė. Visa tai kuria prestižą, generuoja pajamas bei leidžia klientams priimti pagrįstus sprendimus, kurie itin padidina klientų lojalumą.

 

 

HUNTER Quick Check® automobilių apžiūros sistemą galima pritaikyti bet kurioms dirbtuvėms, kadangi ją sukomplektuoti galite pagal realius poreikius. Kviečiame susipažinti su apžiūros sistemos dalimis išsamiau.

 

Ratų geometrijos patikra

 

- Greitas realių važiuoklės geometrijos duomenų nustatymas;

- Didesnis klientų srautas važiuoklės servisui.

 

Patentuota Hunter važiuoklės geometrijos patikros sistema yra greičiausias būdas patikrinti važiuoklės kampus, kurie veikia padangų ilgaamžiškumą bei vairavimo kokybę. Trumpiau nei per minutę su HUNTER HawkEye Elite technologija įvertinsite abiejų automobilio ašių geometriją, o rezultatus pateiksite išsamiose grafinėse ataskaitose. Tai leis klientui paprastai paaiškinti automobilio būklę bei galimas neveikimo pasekmes.

 

 

- Patikrinkite visus į autoservisą atvykusius automobilius;

- Greičiausiai patikrinsite važiuokės kampų įtaką padangų nusidėvėjimui ir važiavimo komfortui;

- Pasirinkite įrangos konfiguraciją pagal savo autoserviso poreikius;

- Priimsite daugiau automobilių remontui pateikdami informatyvias ir aiškias ataskaitas klientui.

 

HUNTER HawkEye Elite® technologija

 

 

- Aukštos rezoliucijos, itin tikslios matavimo kameros;

- Saugus ir greitas griebtuvų fiksavimas ant automobilio ratlankių, nepažeidžiant lakuoto ratlankių paviršiaus.

 

 

 

Unikalus Quick Tread® protektoriaus gylio matavimo būdas

 

- Automatiškai išmatuojamas proektoriaus gylis pravažiuojant;

- Pateikiama reali padangos protektoriaus būklė su nuotrauka.

 

 

Quick Tread® - HUNTER protektoriaus gylio matavimo įrenginys, kuris automatiškai pamatuoja kiekvienos padangos protektoriaus gylį be papildomų laiko sąnaudų. Įrenginys atpažįsta padangos raštą ir pateikia iki 6 matavimų vienai padangai. Matavimai bevieliu būdu perduodami į valdymo pultą, o ataskaitoje klientui vizualiai pateikiama informacija.

 

 

- Matavimas nuo krašto iki krašto;

- 28000 skanavimo taškų 5 cm segmente;

- Tiksliai išmatuojamas drėgnų ir nešvarių padangų protektorius.

 

 

 

Alternatyvus rankinins protekroriaus gylio patikrinimas

 

 

Maždaug per 30 sekundžių su patentuotu HUNTER rankiniu padangos protektoriaus gylio matuokliu įvertinsite padangų būklę. Šis rankinis matuoklis gali būti naudojamas kaip alternatyva Quick Tread® sistemai, kai ribojanys veiksniai yra erdvė ar ekonomija.

- Belaidė komunikacija su kompiuteriu;

- Matavimai realiu laiku rodomi ekrane;

- Pasirinkite 1 arba 3 taškų padangai matavimo programą;

- Nereikia užsirašinėti matavimų;

- Nereikia interpretuoti matavimų;

- Lengvai suprantamos ataskaitos apie padangų būklę.

 

 

 

Quick ID® numerio nuskaitymas

 

- Automatinis transporto priemonės identifikavimas;

- Pagreitinamas apžiūros procesas.

 

 

Quick ID® sistema pagreitina apžiūros procesą identifikuodama apžiūrai priimamos transporto priemonės numerį ir perkeldama šiuos duomenis į ataskaitą.

 

 

 

Akumuliatoriaus būklės įvertinimas

 

- Baterijos patikra pagal OEM standartus;

- Bevielis duomenų perdavimas.

 

 

HUNTER akumuliatoriaus testas per 20 sekundžių atskleidžia akumuliatoriaus būklę. Patikros metu naudojama industrijai etalonu tapusi patentuota Midtronics technologija, kuri greitiai ir patikimai įvertina akumuliatoriaus galimybes.

 

 

 

 

Valdymo blokų sisteminė diagnostika

 

- VIN kodo nuskaitymas;

- Sisteminis valdymo sistemų patikrinimas per OBD-II.

 

 

HUNTER CodeLink® sisteminis testeris, skirtas Quick Check®, jungiasi prie automobilio OBD-II jungties, kas leidžia per maždaug 10 sekundžių nuskaityti VIN kodą bei informaciją apie emisijos ir kitų sistemų komponentus.

 

 

 

 

Stabdžių patikra

 

- Kiekvieno rato stabdymo jėgos nustatymas;

- Automobilio bendro stabdymo efektyvumo įvertinimas.

 

 

HUNTER plokštelinis stabdžių patikros stendas patikimai pamatuos stabdymo efektyvumą. Patikros stendas fiksuoja stabdymo skirtumus tarp ratų bei ašių ir pateikia rezultatus lengvai suprantamoje ataskaitoje.

 

 

 

Padangų slėgio patikra

 

Automatinis visų pagangų slėgio sureguliavimas vienu metu pagal automobilio gamintojo reikalavimus.


 

 

 

 

Sukurkite Jūsų verslui unikalią patikros ataskaitą

 

- Įtraukite savo įmonės logotipą, reklaminę žinutę ar paslaugų sąrašą;

- Pateikite klientams net dvi ataskaitas – paprastą bazinę bei su detalia technine informacija;

- Pasirinkite patraukliausią Jūsų klientui patikros ataskaitų formatą.

 

 

 

 

HunterNet® sistema

 

HunterNet® sistema suteikia Jūsų personalui prieeigą prie milžiniškos automobilių techninių duomenų bazės, kuri padeda klientui paaiškinti bei parduoti automobilio remonto paslaugą.

 

- Pamirškite painius pokalbius su klientais naudodami lengvai suprantamas grafines matavimo ataskaitas;

- Padėkite klientams priimti objektyvius sprendimus;

- Objektyviai paaiškinsite būtinus remonto darbus.

Iškilo klausimų?

arba skambinkite telefonu +370 609 09 276.

Išsamiau

Stabdžių tikrinimo stendai Beissbarth - našumas bei praktiškumas

Stabdžių stendų Besissbarth serija BD600 sujungia dvi autoservisui itin svarbias savybes - praktiškumą bei našumą. Ši stabdžių tikrinimo stendų serija pasižymi tiksliais matavimais bei moduliniu dizainu, leidžiančiu išplėsti stendo galimybes iki važiuoklės patikros linijos.

 

Super automatinis rėžimas

Unikali Beissbarth funkcija - nuosekliai suprogramuota visa stabdžių patikros procedūra iki pat automobilio nuvažiavimo.

 

 

Automatinis 4 varomųjų ratų aptikimas

Stendo jutikliai „pamato“, kad automobilio važiuoklė bando sukti ratus priešinga kryptimi ir automatiškai įjungia 4x4 važiuoklės testavimo rėžimą.

 

 

Elektroninio rankinio stadbžio tikrinimas

Galimybė tikrinti automobilius su elektroniniu rankiniu (stovėjimo) stabdžiu.

 

 

Elektromagnetinis būgnų stabdis bei specialus dizainas

Galinis būgnas pakeltas aukščiau 25mm, kad automobilis testo pabaigoje „neiššoktų“ iš būgnų, o automatinis būgnų užsifiksavimas leis išvažiuoti patogiai bei negadinant stendo.

 

 

Analoginė skalė su LCD ekranais

LCD ekranuose matysite veikimo rėžimą bei tikslius matavimus.

 

 

Galimybė perduoti duomenis į kompiuterį

Duomenų perdavimas ir vizualizavimas kompiuteryje turi daug privalumų - galimybė palyginti matavimo vertes su gamintojo reikalavimais, tikrinimo protokolų spausdinimas bei archyvas patikrinimų bei statistikos kaupimui.

 

Būgninis stabdžių patikros komplektas Beissbarth BD 640 SPEED 4x4

 

arba skambinkite telefonu +370 609 08 541.


Išsamiau

HUNTER HawkEye Elite važiuoklės geometrijos reguliavimo sistema

HawkEye Elite® yra pajėgiausia važiuoklės geometrijos reguliavimo įranga šiandienos rinkoje. Kiti ratų geometrijos stendai stipriai nusileidžia HawkEye Elite® savo produktyvumu bei vartotojo įgalinimu. Pasitelkiant HUNTER QuickGrip™ ratų griebtuvus bei aukšto tikslumo kameras patikrinsite automobilio važiuoklės geometriją per 90 sekundžių. Pasirinkite HawkEye Elite® ratų geometrijos stendą ir atsisveikinkite su švaistomu darbo laiku bei pasiekite itin aukštą darbo našumą savo autoservise.

Pamatykite ratų geometrijos reguliavimo procedūrą su HUNTER HawkEye Elite vaizdo įraše:

 

Taip pat kviečiame susipažinti su inovatyviais sprendimais, didinančiais darbo produktyvumą:

 

QuickGrip®

Greitai užgriebkite bet kokį ratą be centravimo neprarasdami matavimo tikslumo. Galite būti tikri, kad nesubraižysite ratlankių, nes nėra jokio metalas-metalas kontakto. Taip pat QuickGrip griebtuvai yra itin tvirti ir atsparūs smūgiams.

 

 

QuickCompTM


Atlikite ratlankių plokštumos mušimo kompensaciją visiems keturiems ratams vienu judesiu. 

 

 

ExpressAlign®

Naudokitės standartizuotomis ratų geometrijos procedūromis. ExpressAlign išanalizuoja bet kurį reguliavimą ir pasiūlo optimalų sprendimą su mažiausiu žingsnių skaičiumi.

 

 

 

Automobilių gamintojų duomenų bazė

Duomenys tiesiogiai iš automobilių gamintojų – tiksliausi ratų geometrijos parametrai bei taisyklingi nurodymai reguliuojant automobilio ratų geometriją.

  

 

Įrankių duombazė

 

Tiksliai žinokite reguliavimui reikalingus įrankius bei detales. Hunter stendas pateikia konkrečiam suvedimui reikalingų įrankių bei detalių sąrašą.

 

 

WinToe®

Unikali priekinių ratų suvedimo reguliavimo paprogramė užtikrinanti tiesų vairą, jo nefiksuojant reguliavimo metu.

 

 

Išsamios iliustracijos

Virš 5000 konkrečiom transporto priemonėm skirtų pagalbinių iliustracijų bei vaizdo įrašų.

  

 

Automatinis pakabos aukščio matavimas

Ratų geometrijos stendas panaudojant specialius aukščio matavimo taikinius automatiškai pamatuos pakabos aukštį ir esant poreikiui įvertins jį reguliuojant ratų geometriją

 

  

Detalios ataskaitos

Detalios ir lengvai suprantamos matavimų ir remontų ataskaitos, kurios padės Jums ir Jūsų klientams priimti objektyvius sprendimus.

 

 

 

 

arba skambinkite telefonu +370 609 09 276.

 


Išsamiau

Būkite išprusęs klientas ir niekada netapsite auka

Automobilio keltuvas - turėtų būti vienas geriausių Jūsų pirkinių, todėl nemalonu išleisti nemažą sumą pinigų ir likti su nepakankamai galingu arba dar blogiau - nepatikimu keltuvu. Norėdami padėti kolegoms išvengti klaidų, parengėme patarimų sąrašą, kuris padės įsigyti tinkamą keltuvą.

 

8. Ar randu reikalingą informaciją?

Informacijos paieška - svarbi sprendimų priėmimo dalis. Saugokitės kompanijų, kurios neteikia išsamios informacijos apie savo produktus bei pačią bendrovę. Juk patikimos įmonės didžiuojasi savo prekėmis, jų galimybėmis bei įmonės pasiekimais, todėl viešai komunikuoja kuo daugiau informacijos. Jei ieškodami informacijos apie bendrovę atsiduriate šeštame Google puslapyje ir nerandate nieko naudingo, didelė tikimybė, kad kažkas slepiama. Jei lengvai randate ieškomą informaciją, galite būti tikri, kad einate teisingu keliu.

7. Ar viską žinau apie savo autoservisą?

Kartais entuziazmas gali nustelbti tai, kas fiziškai įmanoma, svarbiausia – nepersistengti. Konsultuodamiesi su tiekėju paklauskite, kokie yra minimalūs vietos reikalavimai. Jei įmanoma, sužinokite, kas jau naudoja Jūsų nusižiūrėtą keltuvą (patikimas tiekėjas visada stengsis Jūms šiuo klausimu padėti). Taip pat tiksliai žinokite, koks Jūsų elektros įvadas, ar reikalingas suspaustas oras keltuvo fiksatorių veikimui. Daugeliui keltuvų reikalingas pamatas, todėl įsitikinkite Jūsų turimo betono tinkamumu.

6. Kokia įmonės reputacija?

Žvelgiant giliau negu marketingas, gana greitai galima rasti, kokie yra realių žmonių atsiliepimai apie gamintoją ar pardavėją. Geras nefiltruotų atsiliepimų šaltinis - teminiai internetiniai formumai, grupės bei pranešimų lentos, tačiau nepamirškite būti kritiškais - dažnai pagyros ar pasmerkimas nevisai atitiks realybę. Atsiliepimai yra puikus papildomas įrankis renkantis geriausią keltuvą Jums, bet prisiminkite - tiesa dažniausiai kažkur per vidurį. Taip pat sužinokite, kiek laiko veikia Jūsų pasirinkta įmonė. Kuo ilgiau veikia kompanija - tuo didesnė tikimybė, kad ji išliks ir teiks garantines paslaugas, atsargines detales bei kvalifikuotą pagalbą ateityje.

5. Kokia keltuvo kaina?

Verta pasakyti - įsitikinkite, kad vertė, kurios tikitės iš keltuvo, sutampa su Jūsų mokama kaina. Niekada nepralošite ieškodami geriausio sandorio, jei turėsite reikalavimų sąrašą, dėl kurio neeisite į kompromisus. Prisiminkite - geriausias keltuvas Jums labai retai bus pats brangiausias ar pats pigiausias. Gaunate tai, už ką sumokėjote, o kartais ir daugiau, jei pagaunate pardavėją per akciją.

4. Ar keltuvas turi garantiją?

Net ir geriausias keltuvas pasaulyje visgi yra tik įrenginys, todėl jis neapsaugotas nuo žmogaus klaidos ar nenumatytų gedimų. Sąžiningos įmonės tai supranta ir siūlo garantijas savo parduodamiems įrenginiams. Tai geras ženklas, kad įmonė ne tik žodžiais, bet ir savo pinigais užtikrina keltuvo kokybę.

3. Kokia klientų aptarnavimo kokybė?

Visos įmonės bus saldžios kaip cukrus, kai ims iš Jūsų pinigus, tačiau kur jos bus, kai kažkas vyks ne pagal planą? Sužinokite, kokias paslaugas įmonė teikia klientams, netgi galite paskambinti jų serviso telefonu. Kažkam atsiliepus, greitai susidarysite bendrą įspūdį apie bendrovės požiūrį, veiklą bei kompetencijas. Paklausinėkite apie garantinę tvarką, atsarginių detalių gavimo terminus bei kaip greitai technikas galėtų atvykti spręsti problemos.

2. Kokio keltuvo man reikia?

Šiai daliai reikalingas Jūsų įžvalgumas. Tiksliai žinokite, kokią sunkiausią transporto priemonę kelsite, koks bus žemiausias automobilis, kokie bus didžiausio ir mažiausio automobilio išmatavimai. Paklauskite, ar įmonė siūlo kėlimo adapterius mikroautobusams ir sunkvežimiams, letenų prailginimus bei papildomus ašies keltuvus.

1. Kas sukūrė keltuvą?

Galiausiai, įsitikinkite, kad Jūsų išsirinktą keltuvą kurė kompetetinga inžinierių komanda, kurios tikslas - sukurti patį geriausią keltuvą. Jei gamintojas didžiuojasi savo keltuvo inžineriniu dizainu, didelė tikimybė, jog Jūs didžiuositės turėdami šį keltuvą. Be to, kėlimo procesas būna daug sklandesnis, kai žmonės galvojo, kaip Jūs naudositės keltuvu, o ne kaip greičiau juos "išstumti".

 

Apibendrinant galima pasakyti, kad svarbiausia pasirinkimo ir svarstymo dalis yra tinkamas informacijos surinkimas. Pasinaudoję šiais patarimais galite būti tikri, kad išsirinksite būtent Jums tinkamą keltuvą.


Išsamiau

Įgilinti cilindriniai keltuvai Blitz – DUPLEX serija
Dviguba apsauga – integruota saugumo sistema ISA-Duplex

 

Sunkvežimių keltuvų serija DUPLEX buvo sukurta vadovaujantis visiškai nauju požiūriu. Ypatingas dėmesys yra skiriamas saugumui. Saugumo sistema ISA-Duplex – didelė modernios kėlimo technikos pažanga. Tai kas naudojama ir išbandyta dešimtmečius, dabar padvigubinta. Dabar du cilindrai atlieką darbą, kurį atlikdavo vienas. Išorinis cilindras skirtas išskirtinai tik pakėlimui ir nuleidimui. Vidinis cilindras rūpinasi išskirtinai tik sauga. Abu cilindrai yra hermetiškai atskirti nepriklausomų hydraulinių magistralių. Be to, vidinė saugumo sistemos lokalizacija yra milžiniškas privalumas, kadangi ji yra apsaugota nuo išorinio poveikio. Nei korozija, nei kitos purvo dalelės negali pažeisti ISA-Duplex saugumo sistemos.

 

Nauja kėlimo cilindrų paviršiaus dangos karta – Nitro-Diffusion technologija

 

Kėlimo cilindrai, kaip pagrindinės sunkvežimių keltuvų dalys, nuolat patiria neigiamą aplinkos poveikį. Dėl šios priežasties naujųjų DUPLEX keltuvų cilindrai gali būti pagaminti naudojant Nitro-Diffusion technologiją. Kitaip nei chromo danga, su Nitro-Diffusion technologija cilindro paviršius yra transformuojamas, kas ne tik padidina cilindro atsaprumą neigiamoms sąlygoms, bet ir sumažina dėvėjimąsi. Naudodami Nitro-Diffusion technologiją pamirškite pažeistą chromo dangą, kuri sugadina sandarumo žiedą – aptarnavimas reikalingas rečiau, padidėja ilgaamžiškumas.

 
Visiškai lygus duobės uždengimas FLEXCOVER iš Blitz

 

Modernioms sunkvežimių remonto dirbtuvėms aktualu optimizuoti savo darbą. Norint tai pasiekti, svarbu turėti saugią ir lengvai naudojojamą keltuvo duobės uždengimą. Šiuos reikalavimus puikiai atitinka FLEXCOVER uždengimas iš Blitz. Inovatyvus dizainas leidžia sukurti lygų grindų paviršių ir ant pačio FLEXCOVER uždengimo naudoti, pavyzdžiui, pavarų dėžės kėliklį. Lankstus FLEXCOVER segmentų sujungimas užtikriną sklandų uždengimo judėjimą. Be to, visiška galvanizacija suteikia papildomą apsaugą nuo korozijos.

 


Išsamiau

Transporto diagnostikos prietaisai JalTest iš Cojali - tinkamiausias pasirinkimas

Apie COJALI S.L grupę

Moksliniai tyrinėjimai, tobulėjimas, inovacijos- tai pamatai, į kuriuos remiasi Cojali S.L grupė. Dėl šios priežasties gimė kiekvienas grupės produktas - pradedant ventiliatorių movomis su elektroniniu ir elektro-pneumatiniu valdymu ir baigiant sunkiojo transporto diagnostikos įranga JalTest bei priekabų ir puspriekabių stabdžių sistemos elektroninio valdymo blokais (EVB).
Cojali S.L grupė neseniai pasirašė kontraktą dėl bendros įmonės steigimo su kompanija BPW Bergische Achsen KG, kuri transporto industrijai tiekia inovatyvias technologijas ir sprendimus iš „vienų rankų“ - tai pakabos ir stabdžių sistemos, ašys, kėbulo ir apšvietimo technologijos, telematikos sprendimai. Bendros įmonės tikslas - sujungti abiejų kompanijų kompetencijas ir gebėjimus, siekiant sukurti aukščiausio lygio produktus ir paslaugas pasaulinei sunkvežimių ir priekabų rinkai. BPW indėlis - lyderio pozicija rinkoje, atsarginių dalių tiekimo tinklas ir ekspertinės žinios, Cojali S.L indėlis - „know-how“ diagnostikos srityje ir stabdymo sistemų komponentų gamyba. Vienas iš planuojamų produktų - Cojali EBS (elektroninio stabdymo) sistema.


Ką galima diagnozuoti su JalTest?

 • Sunkvežimiai ir vilkikai
 • Autobusai
 • Priekabos
 • Komerciniai automobiliai
 • Žemės ūkio technika
 • Statybinė technika
 • Pramoginė laivyba
 • Stacionari įranga

 

Unikalios JalTest ypatybės

 

 • JalTest - tai sunkiojo transporto diagnostikos įrangos etalonas, inovacijų ir modernių sprendimų taikymo lyderis sunkvežimių diagnostikos srityje.
 • JalTest suteikia Jums galimybę pasinaudoti daugiau nei 15 metų kaupta patirtimi, kuriant ir tobulinant multimarkinę ir multisisteminę sunkiojo transporto diagnostikos įrangą.
 • JalTest siūlo Jums patį efektyviausią sprendimą rinkoje. Visos transporto priemonės diagnostikos ir aptarnavimo užduotys atliekamos itin paprastai ir intuityviai.
 • JalTest Info - tai šiuolaikinis sunkiojo transporto techninių duomenų bazės etalonas. Universaliame programiniame pakete JalTest Soft susistemintas didžiulis techninės (JalTest Info) ir gedimų šalinimo informacijos kiekis - tai geriausi rinkoje remonto vedliai, pasiekiami vienu spustelėjimu.
 • Detalizuotoje techninėje informacijoje pateikiamos diagramos, schemos, paveikslėliai, piktogramos, grafikai ir referenciniai komponentų parametrai. Ši informacija padės Jums identifikuoti klaidos kodą, sugedusį komponentą ir jo montavimo vietą transporto priemonėje.

 

Diagnostika ir remonto vedlys pagal klaidos kodą
Tai klasikinės diagnostikos funkcijos ir remonto vedlys pagal klaidos kodą - sistemos parametrų nuskaitymas klaidos kodo užfiksavimo metu (freeze- frame data), su klaida susijusių komponentų identifikavimas, jų techninių parametrų ir montavimo vietos pateikimas bei susiejimas su sistemos elektrine (funkcine) diagrama.
Tai jutiklių, purkštuvų, kintamos geometrijos turbinų, akseleratorių, pavarų dėžių ir t.t. kalibravimas, sistemos parametrų nustatymas (kodavimas), transporto priemonės aptarnavimo intervalų konfigūravimas, sistemų ir jų komponentų funkcijų patikra (aktyvacija), elektroninių valdymo blokų (EVB) keitimas ir jų parametrizavimas , DPF filtrų regeneravimo funkcijos ir pan.

"Gyvi" parametrai gali būti atvaizduojami tiek skaitmeniniu būdu, tiek virtualiais instrumentais, tiek grafiniu pavidalu (vienu metu galima stebėti iki 8 parametrų).

 

Sistemos techniniai duomenys
Konkrečios sistemos funkcinės diagramos (pneumatinės, hidraulinės, kuro), techniniai duomenys, sistemą sudarančių komponentų sąrašas, jų parametrai, bendra informacija, sistemos veikimo aprašymas, informacija apie naudojamus duomenų protokolus ir t.t.
Diagramose galima stebėti “gyvus” komponentų parametrus, tai padeda greičiau suprasti sistemos veikimą ir aptikti jos gedimą.

 

Interaktyvios schemos
Naviguojant elektrinėje schemoje, komponentai automatiškai išskiriami, o tai leidžia iš karto pasiekti jų techninius duomenis, kitą reikalingą techninę dokumentaciją, pagalbinius techninius biuletenius bei nustatyti jų montavimo vietą transporto priemonėje.

 

Transporto priemonės aptarnavimo informacija
Pateikiami visi duomenys ir protokolai, reikalingi techninio aptarnavimo atlikimui ir dokumentiniam apiforminimui.

 

Transporto priemonės techninių duomenų bazė
Plačiausia ir detaliausia rinkoje transporto priemonės duomenų bazė (“autodata”). Šioje bazėje pateikiama pati įvairiausia informacija apie konkrečios transporto priemonės oro kondicionavimo, stabdymo, aušinimo, elektrines, variklio, aplinkosaugos, kuro, įsiurbimo bei išmetimo ir t.t. sistemas, pateikiami naudojamų skysčių kiekiai, užveržimo momentai, ratų geometerijos duomenys, aprašomi įvairūs komponentai, pateikiami piešinukai ir nuotraukos.

 

 

Remonto vedlys pagal simptomus

Jums pakanka gauti informaciją, kuo skundžiasi transporto priemonės savininkas (vairuotojas), ir šis vedlys efektyviai padės Jums lokalizuoti netinkamai veikiančią sistemą ir nustatyti jos sugedusį komponentą.

 

Techniniai biuleteniai
Programa automatiškai pasiūlys Jums susipažinti su papildoma galima technine informacija, kuri gali būti naudinga, šalinant gedimą.

 

Remonto laikai
Naudinga informacija apie tai, kiek trunka kiekviena remonto (aptarnavimo) operacija.

 

Rankinė diagnostika
Jeigu transporto priemonės gamintojas numatė klaidų kodų nuskaitymą prietaisų skydelyje, šis informacinis modulis suteiks Jums smulkią informaciją apie šį diagnostikos būdą.

 

 

Atsarginių dalių duomenų bazė (JalTest i- parts)
Tai kryžminė įvairių atsarginių detalių duomenų bazė, leidžianti pasirinkti ekvivalentiškas skirtingų gamintojų atsargines dalis.

 

Dirbtuvių išteklių valdymas (Garage Resource Planning)
Tai unikalus JalTest Soft paketo modulis, kuris leidžia sinchronizuoti duomenis (klientų bazė, aptarnavimo protokolai, diagnostikos protokolai, užsakymai ir t.t.) ne tik tarp kelių tos pačios įmonės kompiuterių, bet ir tarp tinklui priklausančių įmonių, esančių skirtingose geografinėse vietovėse (“debesų” technologija). Be to, GRP modulyje realizuotas JalTest telematikos sprendimas - sąsaja tarp transporto parko valdytojo, autoserviso ir vairuotojo.

 

Sunkvežimių EBS stabdžių sistemų moduliatorių tiesioginė diagnostika
JalTest ETM - unikalus diagnostikos modulis, leidžiantis tiesiogiai (aplenkiant EVB) prisijungti prie EBS sistemos moduliatoriaus CAN duomenų linijos ir atlikti moduliatoriaus funkcijų testus. Tai suteikia galimybę įsitikinti, ar moduliatorius veikia tinkamai.

 

JALTEST - TAI SPRENDIMAS, KURIO JŪS IEŠKOJOTE!

UAB „Amanda“, oficialus Cojali S.L grupės atstovas Lietuvoje ir Latvijoje, džiaugiasi, galėdama savo klientams pasiūlyti aukščiausio lygio JalTest diagnostikos įrangą!

Iškilo klausimų? KREIPKITĖS INTERNETU arba tel. +370 609 09265


Išsamiau

Susipažinkite su žemės ūkio technikos diagnostikos prietaisais JalTest AGV

JalTest AGV - tai moderniausia šiuolaikinė žemės ūkio technikos diagnostikos įranga. Šioje įrangoje integruota daugiau nei 15 metų Cojali S.L grupės patirtis, gaminant ir tobulinant sunkiojo transporto diagnostikos įrangą, bei inovatyvūs sprendimai, suteikiantys galimybę patogiai diagnozuoti ir aptarnauti įvairiausių modelių žemės ūkio techniką bei jos agregatus.

Didžiausias diagnozuojamų markių ir modelių skaičius, plačiausia techninė informacija ir funkcinės galimybės - štai, kodėl JalTest AGV įranga yra neginčytinas lyderis žemės ūkio diagnostikos rinkoje.

 

Ką galima diagnozuoti su JalTest AGV?

 

 • Traktoriai
 • Kombainai
 • Pašarinio derliaus nuėmimo mašinos
 • Sėjamosios ir kultivatoriai
 • Vaisių surinkimo mašinos
 • Kita technika

 

Plačiau susipažinti su sisteminiu testeriu JalTest Link AGV žemės ūkio technikos diagnostikai galite nuspaudę čia.


JalTest AGV skaičiais

Šių metų JalTest Soft AGV 17.2 programinio paketo versijoje Jūs rasite:

 • 765 technikos modelius!
 • 4056 sistemų diagnostiką!
 • 2166 sistemų techninius duomenis!
 • 2185 schemas ir diagramas!
 • 1019 kalibravimo procedūrų!

 

JALTEST - TAI SPRENDIMAS, KURIO JŪS IEŠKOJOTE!

UAB „Amanda“, oficialus Cojali S.L grupės atstovas Lietuvoje ir Latvijoje, džiaugiasi, galėdama savo klientams pasiūlyti aukščiausio lygio JalTest diagnostikos įrangą!

Iškilo klausimų? KREIPKITĖS INTERNETU arba tel. +370 609 09265


Išsamiau

SICAM Falco EVO montavimo staklės - optimalus pasirinkimas autoservisui

Gerbiami kolegos,

bendorvė SICAM jau nuo 1975 metų kuria ir gamina ratų remonto įrangą. Ši per 42 metus sukaupta patirtis buvo panaudota sukuriant itin patvarių ratų montavimo staklių seriją Falco EVO.

Paprastas staklių valdymas ir naujos kartos rato fiksavimo sistema leidžia mechanikui tiksliai ir lengvai pakeisti įvairias padangas. Ypatinga G-Frame konstrukcija suteikia įrenginiui išskirtinį stabilumą, o tai užtikrina, kad montavimo galvutė visada bus teisingoje padėtyje.

Invovatyvi Ergo Control padangos borto nuspaudimo sistema pagreitina procesą iki 40 procentų, o mechanikui garantuoja ergonomiškas darbo sąlygas. Išsamiau apie Ergo Control galite skaityti čia.

Mažos detalės kaip į patogesnę vietą perkeltas dėklas įrankiams bei reguliuojamas laikiklis montavimo pastai dar labiau patobulino Falco EVO serijos ratų montavimo stakles lyginant su senesnėmis serijomis.

Kviečiame susipažinti su SICAM Falco Evo serijos ratų montavimo staklėmis nuspaudus ant atitinkamo pavadinimo žemiau:

Automatinės ratų montavimo staklės FALCO EVO 620 ratlankiams iki 25”;

 

Padidinto našumo ratų montavimo staklės FALCO EVO 622 ratlankiams iki 24”;

 

Automatinės ratų montavimo staklės FALCO EVO 624 profesionaliam darbui su ratlankiais iki 28″;

 

Technorolleris NG, priedas žemo profilio padangoms + helper FALCO EVO modeliams;

 

Automatinės ratų montavimo staklės FALCO EVO 624 V6 profesionaliam darbui su ratlankiais iki 28”;

 

Automatinės ratų montavimo staklės FALCO EVO 624 V8 profesionaliam darbui su ratlankiais iki 28”;

 

Padidinto našumo automatinės ratų montavimo staklės FALCO EVO 628 ratlankiams iki 32”;

 

Aukščiausios klasės automatinės ratų montavimo staklės FALCO EVO 628 V8 profesionaliam darbui su ratlankiais iki 32”;

 

Aukščiausios klasės visiškai automatinės ratų montavimo staklės FALCO EVO 630 su centriniu rato fiksavimu, profesionaliam darbui su ratlankiais iki 30”.

 

Susidomėjote? Nedvejokite kreiptis internetu arba skambinkite telefonu +370 609 09 276.

 

 

 

 


Išsamiau

Padangų slėgio jutikliai - ratų remonto dirbtuvių ateitis

Gerbiami kolegos,

technologijoms žengiant į priekį vis daugėja automobilių su elektroniniais padangų slėgio jutikliais (TPMS – Tyre Pressure Monitoring System), todėl autoservisams jie tampa jau beveik kasdienybe. Norint aptarnauti šiuos jutiklius, būtini specialūs įrankiai bei TPMS programavimo įranga. Kviečiame Jus iš arčiau susipažinti su inovatyvia padangų slėgio jutiklių aptarnavimo įranga bei nauju TPMS jutiklių asortimentu.

Taip pat kviečiame pamatyti universalaus viskas-viename TPMS aptarnavimo įrenginį VT56 žemiau.

Iškilo klausimų? Nedvejokite kreiptis internetu arba skambinkite telefonu +370 609 09 276.


Išsamiau

Ratų montavimo staklių HUNTER pasirinkimo gidas - tai ko reikia Jums

Pasirinkti tinkamas ratų montavimo stakles tapo tikrai daug sudėtingiau nei praeityje. Įvairių padangų tipų bei dydžių išplitimas dar labiau apsunkina pasirinkimą.

Daugeliu atvejų tradicinės montavimo stalo tipo ratų montavimo staklės su šoniniu padangos boto nuspaudikliu yra puikus pasirinkimas. Šios staklės patvarios, galingos ir pažįstamos daugeliui automobilių technikų.

Šiomis dienomis itin išpopuliarėjus brangiems ratlankiams bei sudėtingoms padangoms paskatino atsirasti naują ratų montavomo staklių klasę - ratų montavimo stakles su centriniu fiksavimu. Šie staklių modeliai užtikrina aukščiausios kokybės ratlankių apsaugą ir paprastai naudoja volelį atlaisvinant padangos bortą.

HUNTER siūlo plačią ratų montavimo staklių modelių gamą - nuo kuklių iki itin galingų. Taip pat beveik visi modeliai gali būti pritaikyti veikimui su besvirtine montavimo galvute bei ratų keltuvais.

Kviečiame pasirinkti elitinės klasės HUNTER ratų montavimo stakles pagal savo individualius poreikius pasinaudojant specialiai sukurta diagrama. Taip pat pamatykite išsamią įvairių modelių apžvalgą vaizdo įraše žemiau.

HUNTER ratų montavimo staklių asortimentą galite rasti nuspaudę čia.

Nedvejokite kreiptis internetu arba telefonu +370 699 66334.


Išsamiau

Naujas JalTest diagnostinis įrenginys ir licencijos termino pailginimas

Gerbiami kolegos,

kviečiame Jus iš arčiau susipažinti su naujuoju JalTest LTL sisteminiu diagnostiniu prietaisu sunkiasvoriam transportui (sunkvežimiams, priekaboms, autobusams ir mikroautobusams). Esminė naujiena - įrenginio korpusas nuo šiol gaminamas iš tvirtos plastmasės, kas leido sumažinti gamybos kaštus nepaaukojant patvarumo, o tai garantuoja dar gerensį įrenginio kainos ir kokybės santykį.

Taip pat nuo šiol įsigyję JalTest Soft programinę įrangą, galite rinktis 2.5 metų naudojimo licenciją vietoje dabar taikomos standartinės vienerių metų licencijos. 2.5 metų termino licenciją galima įsigyti ir atnaujinant senosios licencijos galiojimą. Išsamiau susipažinti su JalTest produkcijos naujienomis galite nuspaudę ant atitinkamo pavadinimo žemiau.

Universalus sisteminis testeris JalTest LTL

Programinė įranga JalTest Soft LTL+ INFO Online

Programinė įranga JalTest Soft LTL

Visą JalTest (gamintojas - Cojali) įrangos asortimentą galite rasti nuspaudę čia.

Iškilo klausimų? KREIPKITĖS INTERNETU arba tel. +370 609 09265

 


Išsamiau

REHOBOT Hydraulics - aukščiausios kokybės hidraulikos sprendimai Jums

Mieli kolegos,

džiugu Jums pranešti, kad UAB Amanda tapo oficialiu REHOBOT Hydraulics (bususi NIKE Hydraulics) atstovu Lietuvoje. REHOBOT yra Švedijos gamintojas, kuris specializuojasi itin aukštos kokybės hidraulinės įrangos gamyboje, kuri naudojama autoservisuose, pramonėje ir net gelbėjimo tarnybų.

90 metų patirtis aukšto slėgio hidraulinės įrangos gamyboje įmonei leidžia kurti kompleksinius sprendimus įvairiausioms dirbtuvėms, o aukšta kokybė garantuoja didžiausią našumą ir ilgaamžiškumą. Susipažinkite su tik vienu iš daugelio aukšto slėgio hidraulinių įrankių iš REHOBOT vaizdo įraše žemiau.

REHOBOT hidraulinių siurblių ir įrankių katalogą galite rasti nuspaudę čia.

Su visu REHOBOT Hydraulics asortimentu kviečiame susipažinti gamintojo tinklalapyje adresu http://www.rehobot.se/en/our-products/

Norėdami sužinoti daugiau arba gauti išsamią konsultaciją skambinkite telefonu +370 609 09 265.

 

 

 

 


Išsamiau

Sunkvežimių kamerų ir radarų kalibravimo įranga jau čia!

AEBS (Autonominė avarinio stabdymo sistema), EB-CW (Avarinis stabdymas, susidūrimo pavojus), LDWS (Nukrypimo nuo eismo juostą žyminčios
linijos įspėjimo sistema)
, AICC - šios komercinių automobilių sistemos iš pradžių buvo laikomos tik vairuotojo komfortą didinančiomis sistemomis, tačiau pastaraisiais metais jos jau priskiriamos prie privalomų saugumo sistemų, kurioms keliami aukštesni funkcionalumo reikalavimai. Europos Sąjungoje visi komerciniai automobiliai, pagaminti nuo 2015-tųjų rudens, privalo turėti tokias sistemas.
Susipažinkite su JOSAM siūloma šių sistemų statinio kalibravimo įranga iš arčiau. Tai galite padaryti nuspaudę čia. Brošiūrą anglų kalba galite rasti nuspaudę čia.

Taip pat pamatykite statinio ir dinaminio kalibravimo skirtumus vaizdo įrašuose žemiau, o apie statinio kalibravimo pranašumus galite sužinoti čia.

Statinį kameros kalibravimas:

Dinaminis kameros ir radaro kalibravimas:

 

Šios įrangos siūlomą asortimentą galite rasti nuspaudę čia.

Susidomėjote? KREIPKITĖS INTERNETU arba tel. +370 609 09265

 


Išsamiau

Priekinių kamerų su vairavimo pagalbinėmis sistemomis kalibravimo stendas

Dabartiniu metu vairavimo pagalbinės sistemos (DAS) jau nėra vien tik aukščiausios klasės automobilių techninis požymis. Šios sistemos jau plačiai montuojamos ir į kompaktinės klasės automobilius. Dėl šios priežasties DAS sistemų kalibravimas tampa augančios svarbos veiksniu automobilių servisų versle. SCT1410 - tai universalus priedas prie stendo DAS1000, leidžiantis sukalibruoti praktiškai bet kurio automobilių gamintojo (ne VAG grupės) priekines kameras, naudojant specifinius kamerų kalibravimo taikinius. SCT415 - tai autonominis įrenginys, kuris naudojamas priekinių kamerų kalibravimui neturint DAS1000 stendo. SCT415 komplektuojamas su stovu, skersiniu, specifiniais taikiniais bei linijiniu lazeriu stendo pozicionavimui.
Susidomėjote? KREIPKITĖS INTERNETU arba tel. +370 609 09265

Kompleksinė ratų geometrijos patikros/reguliavimo ir vairuotojo pagalbinių sistemų patikros/kalibravimo paslauga tampa itin svarbia kiekvieno automobilių serviso verslo dalimi, būkite tarp pirmaujančių!


Išsamiau

Adaptyvinės kruizo kontrolės, radarų ir priekinių kamerų su vairavimo pagalbinėmis sistemomis kalibravimo stendas

Stendas skirtas Volkswagen AG grupės automobilių markių (VW, Audi, Seat, Škoda, Bentley, Lamborghini, Bugatti, Porcshe) vairuotojo pagalbinių sistemų (Driver Assistance Systems) efektyviam tikrinimui ir kalibravimui. ACC sistemos su radariniais jutikliais, nuvažiavimo nuo eismo juostos linijos įspėjimo sistemos su kameromis už priekinio stiklo, naktinio matymo sistemos šiuo metu tampa standartine daugelio VW, Audi, Škoda, Seat automobilių įranga. Moderniausias vairuotojo pagalbines sistemas (DAS) būtina reguliariai prižiūrėti ir iš naujo sukalibruoti, atsitikus eismo įvykiui arba, pavyzdžiui, keičiant priekinį stiklą. Tai ir vadinama DAS patikra. Norint atlikti DAS patikrą pagal visus VAG OEM reikalavimus, be paties VAS6430 (DAS1000) stendo būtina turėti vieną iš Bosch FWA 43xx, 44xx, 46xx serijos ratų suvedimo stendų, Bosch KTS sisteminį testerį bei ESI[tronic] programinę įrangą.

Iškilo klausimų? Kreipkitės internetu arba skambinkite +370 609 09265


Išsamiau

Atnaujinkite savo JOSAM stendus itin palankiomis sąlygomis

Nuo šiol kiekvienas Josam TruckAligner arba Josam Laser AM vartotojas labai palankiomis sąlygomis gali įsigyti specialius įrangos papildymo komplektus, kurie jų turimus senuosius Josam stendus pavers į naujausios kartos ratų geometrijos ir rėmo matavimo stendus CamAligner, kuriuose naudojama moderniausia technologija.

Be to, JOSAM pristatė naujos kartos ratų geometrijos matavimo stendą i-track, kuriame senosios matavimo galvutės su besisukančiu lazeriu pakeistos į kelis kartus lengvesnes ir mažesnes matavimo galvutes. Šių stendu gamybos pradžia numatyta nuo 2017-tųjų metų.

Iškilo klausimų? Kreipkitės internetu arba skambinkite +370 609 09265


Išsamiau

Moderniausia elektroninių valdymo blokų diagnostika iš Bosch

Kviečiame iš arčiau susipažinti su moderniausia automobilių elektroninių valdymo blokų (EVB) diagnostika, naujaisiais sisteminiais testeriais KTS560 ir KTS590 optimaliam ir efektyviam automobilių servisui

Naujieji Bosch diagnostikos moduliai (sisteminiai testeriai) KTS560 ir KTS590 sukurti maksimaliam Bosch diagnostikos paketo ESI[tronic] 2.0 galimybių išnaudojimui. Jie palaiko ne tik visus dabar egzistuojančius diagnostikos protokolus, bet ir esamus bei būsimus Ethernet IP (interneto) protokolus. Be to, šiais sisteminiais testeriais diagnostiką galima atlikti ne tik naudojant ESI[tronic] programinę įrangą, bet ir automobilių gamintojų dilerines programas (tam būtina prieiga prie automobilio gamintojo portalo) pagal EURO 5 standarto reikalavimus. Be komunikacijos su automobiliu operacijų šiais sisteminiais testeriais galima lengvai ir efektyviai matuoti įtampą, varžą ir srovę, t.y., stebėti visų automobilyje įmontuotų jutiklių ir valdiklių parametrus. Be to, testeryje KTS590 yra integruotas dviejų kanalų osciloskopas, kuris leidžia stebėti ir nagrinėti įtampos bei srovės signalus laiko intervaluose. Galingas Bluetooth modulis užtikrina patikimą belaidę sąsają su Windows operacinės sistemos valdomais kompiuteriais. Patikima ir tvirta naujųjų sisteminių testerių konstrukcija idealiai pritaikyta darbui atšiauriomis automobilių serviso sąlygomis!

Išsamūs aprašymai: KTS560, KTS590.

Unikalūs privalumai:

 • Saugi investicija- KTS560 ir KTS590 palaiko ne tik įprastinius diagnostikos protokolus, bet ir esamus bei būsimus Ethernet IP protokolus (pirmieji automobiliai, kuriuose diagnostikai naudojami IP protokolai, pasirodė 2014 metais);
 • KTS560 ir KTS590 gali veikti kartu su automobiliu LAN tinkle (reikalingas papildomas WiFi adapteris ir interneto prieiga);
 • KST560 ir KTS590 atlieka visas dilerinių sisteminių testerių funkcijas (galima programuoti ne tik variklio ir pavarų dėžės, bet ir kitus EVB);
 • KTS560 ir KTS590 palaiko visas automobilių gamintojų aplikacijas EVB diagnostikai ir programavimui pagal EURO 5 standartą;
 • Paralelinė EVB apklausa diagnostikos metu žymiai padidina šių sisteminių testerių greitaveiką (iki šiol EVB apklausa vykdavo nuosekliai);
 • Galingas Bluetooth modulis užtikrina patikimą mobilią sąsają su kompiuteriu;
 • Integruota technologija įtampos, varžos ir srovės matavimui;
 • Integruoti LED indikatoriai signalizuoja apie komunikacijos statusą;
 • Tvirta konstrukcija, optimizuota darbui automobilių serviso sąlygomis.

Automobilių diagnostika iš BOSCH - turbūt patikimaisia investicija autoservisams! Kreipkitės internetu arba +370 609 09 265.

 

 

 


Išsamiau     Papildoma informacija

BOSCH FSA 050 - profesionali automobilių elektronikos diagnostika

Kviečiame iš arčiau susipažinti su inovatyviais automobilių diagnostikos sprendimais iš BOSCH. Šį naujienų ciklą pradėsime nuo startuoliam itin tinkančio universalaus diagnostikos prietaiso elektros sistemoms BOSCH FSA 050.

Šis universalus pritaisas yra ne tik multimetras, bet turi plačias matavimo galimybes ypač su elektriniais ir hibridiniais automobiliais. Šiuo prietaisu galėsite ne tik patikrinti komponentų elektrinę izoliaciją ir parametrus, bet galėsite atliki ir aukštos įtampos matavimus, kurie būtini atliekant hibridinių ir elektrinių automobilių diagnostiką. Naudojantis programine įranga įdiegta į kompiuterį ir Bluetooth sąsaja, galite matyti matavimus ir išklotines patogiai savo kompiuteryje. Tai itin aktualu formuojant ataskaitas spausdinimui. Įrenginys gali ne tik būti naudojamas autonomiškai, tačiau gali dirbti kaip BOSCH automobilių diagnostikos sistemos dalis. Susipažinkite su įrenginiu vaizdo įraše.

 

Taip pat kitame vaizdo įraše pamatykite realius BOSCH FSA 050 diagnostikos prietaiso pritaikymo pavyzdžius.

 

Susidomėjote? Nedvejokite klausti paskambinę telefonu +370 609 09265 arba paskaitykite apie įrenginį išsamiau nuspaudę čia.

Tai tik pirmoji naujiena apie BOSCH automobilių diagnostikos sprendimus autoservisams, tad laukite tęsinio.

 


Išsamiau

ASNU - benzininių purkštukų diagnostikos ir remonto lyderiai

ASNU- tai Anglijos kompanija, pasaulyje pripažinta kaip benzininių tiesioginio įpurškimo purkštuvų testavimo ir aptarnavimo įrangos gamybos lyderė. Kompanijos pavadinimas ASNU kyla iš angliškų žodžių „as new“, kurie reiškia „kaip naujas“. Visi kompanijos technologiniai sprendimai yra paremti jos inžinierių darbo ir tyrinėjimų rezultatais.

Šiuo metu griežtėjant aplinkosaugos reikalavimams populiarėja varikliai su tiesioginiu kuro įpurškimu į degimo kamerą, vis aktualesnė tampa benzininių purkštuvų testavimo ir aptarnavimo įranga. Kadangi tiesioginio įpurškimo purkštuvai brangūs, dažnai ekonomiškesnis ir klientui priimtinesnis sprendimas negu naujų purkštuk įsigyjimas yra jo automobilyje naudojamų purkštuvų patikrinimas ir aptarnavimas, vėl atkuriant pradinius purkštuvo parametrus. Tam puikiai tinka ASNU įranga.

Daugiau informacijos tel. +370 609 09 265 arba KREIPKITĖS INTERNETU


Išsamiau

AHS PRÜFTECHNIK - individualiai Jums pagamintas stabdžių stendas

UAB Amanda iš didiausios pasaulyje automoblių priežiūros industrijos parodos AUTOMECHANIKA 2016 parvežė gerų naujienų. Vokiečių kompanija AHS Pruftechnik siūlo puikų sprendimą tiems, kurie nenori iš naujo perdarinėti pamatų duobės, tačiau norėtų įsigyti ar pasikeisti savo turimą sunkvežimių arba lengvųjų automobilių stabdžių stendą nauju. Pateikite savo turimos pamatų duobės matmenis, ir naujas stabdžių stendas bus pagamintas ir pritaikytas būtent Jūsų turimai duobei. AHS PRÜFTECHNIK - individualiai Jums pagamintas stabdžių stendas.

Standartinės stabdžių patikros įrangos asortimentą galite peržiūrėti nuspaudę čia. Nedvejokite teirautis!

KREIPKITĖS INTERNETU arba tel. 8 609 09265


Išsamiau

ROTARY Lift – lyderiai automobilių keltuvų industrijoje

ROTARY Lift kompanija įkurta JAV prieš beveik 90 metų. Jos įkūrėjas, Peter Lunati, siekdamas palengvinti mechanikų kasdieninius darbus sukūrė pirmąjį hidraulinį keltuvą ir įtvirtino ROTARY Lift, kaip pasaulinį lyderį šioje industrijoje. Auto keltuvai yra tai, kas padėjo sukurti ROTARY, o dabar jie padeda kurti Jūsų kompaniją.

Dviejų kolonų keltuvai yra automobilių remonto industrijos stuburas. ROTARY keliama kartelė kokybei, ilgaamžiškumui ir patikimumui tapo pasauliniu standartu. Dešimtmečius ROTARY Lift dominuoja rinkoje, virš milijono ROTARY dviejų kolonų keltuvų padeda mechanikams visame pasaulyje. Kiekvienas iš jų pagamintas ir išbandytas ROTARY fabrikuose JAV arba Vokietijoje.

Dviejų kolonų keltuvai skirstomi į dvi grupes – simetrinius ir asimetrinius. Sužinokite skirtumą ir pasirinkite sau geriausią variantą:

Taip pat siūlome susipažinti su Rotary dviejų kolonų keltuvų PDF pristatymu.

Rinkitės lyderį pasaulyje Rotary - tik aukščiausia kokybė ir patikimumas. Visą ROTARY produkcijos katalogą galite rasti nuspaudę čia.

Skambinkite +370 699 66 334 arba KREIPKITĖS INTERNETU.


Išsamiau

Ergo Control – inovatyvi Sicam padangų nuspaudimo sistema

Ergo Control – tai inovatyvi padangų nuspaudimo sistema naudojama naujose Sicam ratų montavimo staklėse. Ji užtikrina, kad naudotojas visada bus ergonomiškoje darbo padėtyje, o tai reikalauja mažiau pastangų, naudotojo nugara mažiau apkraunama lyginant su tradicinėmis sistemomis. Padangos nuspaudiklis valdomas svirtele, o tai suteikia itin didelį jautrumą įrankiui ir sumažina rato pažeidimo galimybę. Be to, patentuota valdymo svirtis užtikrina, jog nuspaudimo atoveiksmis nepersiduos į naudotojo ranką.

Pamatykite Ergo Control sistemos pristatymą:

Įsitikinkite valdymo jautrumu (Ergo Control prieš skardines ir kiaušinį):


Išsamiau

HUNTER pristatė seną modelį pakeisiančias montavimo stakles

Liepa - tai paskutinis mėnuo, kai HUNTER dar gamins TCX525 ratų montavimo stakles, na, o jas pakeičia atnaujintas TCX54 modelis. Šios staklės išsiskiria padidintu montavimo stalu (vidinis užgriebimas iki 27“, išorinis iki 24“) bei galimybe dirbti su didesniais negu iki šiol ratais (maksimalus ratlankio plotis padidintas iki 14“,  o skersmuo - iki 1100 mm). Taip pat atsiranda galimybė žemo profilio padangų prispaudimo priedą (technorolerį) montuoti dešinėje pusėje (kaip įprasta Lietuvos rinkoje). Be to, pats priedas dabar prieinamas patrauklesne kaina. Kviečiame susipažinti su naujais įrengimais išsamiau:

Automatinės ratų montavimo staklės TCX54-21U;

Automatinės ratų montavimo staklės TCX54GP-21U su smūginiu padangos pripūtimu;

Priedas žemo profilio padangoms + helper, skirtas Hunter TCX 54.


Išsamiau

Naujos ratų balansavimo staklės su ultragarsiniu įvedimu

Ši vasara ypač gausi naujienų iš BOSCH grupės. Šį kartą SICAM nudžiugino pranešdama apie naują staklių SBM 265 modelį, kuris pasižymi inovatyvia rato pločio nustatymo technologija ultragarsu. Tai leidžia įrenginiui greitai ir tiksliai įvertinti bei įvesti rato duomenis. Staklės naudos pneumatinio užspaudimo principą bei lazerį svarelių pozicionavimui, kas dar labiau padidina darbo našumą. Išsamų įrenginio su mechaniniu rato prispaudimu aprašymą galite rasti nuspaudę čia, o su pneumatiniu prispaudimu - čia.

Skambinkite +370 699 45 151 arba KREIPKITĖS INTERNETU.


Išsamiau

Kondicionierių pildymo stotelės iš AMD Garage Equipment

Gerbiami kolegos,

džiugu Jums pranešti, jog įrangos AMD Garage Equipment asortimentą papildėme automobilių kondicionierių (A/C) aptarnavimo (pildymo) stotelėmis. Šios stotelės kokybe ir galimybėmis niekuo nenusileidžia populiariausių A/C aptarnavimo sistemų prekės ženklams, o prieinama kaina garantuoja itin greitą įrangos atsipirkimą.

 

Atėjus vasarai, kondicionierių pildymo įranga yra viena geriausių investicijų ir vasaros užimtumo garantas autoservisui.

 

Kviečiame iš arčiau susipažinti su šiais įrenginiais ir jų galimybėmis nuspaudus ant atitinkamo pavadinimo žemiau:

Pusiau automatinė automobilių kondicionavimo sistemos aptarnavimo stotelė AMD Garage Equipment AMD-AC100 - 1350 Eur su PVM;
 
Visiškai automatinė automobilių kondicionavimo sistemos aptarnavimo stotelė AMD Garage Equipment AMD-AC200 - 1690 Eur su PVM.

 

 

Visą kondicionierių aptarnavimo įrangos asortimentą galite rasti nuspaudę čia.

Iškilo klausimų? Nedvejokite kreiptis internetu arba skambinkite telefonu +370 609 09 276.


Išsamiau

Montavimo staklės F16 - invoacijos, patikimumas ir našumas

Esene vykusioje didžiausioje pasaulyje padangų industrijos parodoje REIFEN Bosch grupė tikrai nustebino naujienų gausa. Pristatytos ratų montavimo inovacijos leis pasiekti itin aukštą darbo našumą bei ergonomiją. Visos šia savaitę aprašytos naujoves įdiegtos Beissbarth ratų montavimo staklėse F16. Nepaisant visų modernių technologinių sprendimų, šios staklės pagamintos beveik nenaudojant elektronikos plokščių, o tai suteikia įrenginiui dar neregėtą patikimumą bei palengvina aptarnavimą. Solidi staklių konstrukcija bei dvigubai didesnė masė lyginant su įprastomis staklėmis užtikrina ypatingą įrenginio stabilumą. Visa tai leidžia garantuoti kokybę net 4 metams. Pamatykite staklių veikimą vaizdo įraše, o išsamų aprašymą galite rasti čia. Taip pat išleidimo proga nepraleiskite šanso įsigyti įrenginį net 1000 Eur pigiau. Susidomėjote, iškilo klausimų? Nedvejokite teirautis!

 


Išsamiau

Pristatytas išmanusis žemo profilio padangų montavimo priedas

Gegužės pabaigoje Esene vykusioje didžiausioje pasaulyje padangų industrijos parodoje REIFEN pristatytos karščiausios naujienos, kurias dabar pranešame Jums. Dar viena inovacija, kuri pakeis žaidimo taisykles, yra išmanusis žemo profilio padangų montavimo priedas. Atskiras pneumatinis cilindras leis priedui pačiam grįžti į pradinę padėtį. Tai reiškia, kad naudotojas neturės atlikti jokių papildomų judesių, o tai suteiks dar neregėtą darbo našumą bei ergonomiją. Vaizdo įraše pamatykite, kaip trumpai užtrunka procesas.

 


Išsamiau

Pristatyta revoliucinė rato fiksavimo sistema

Tęsiame naujienų ciklą iš Esene vykusios didžiausios pasaulyje padangų industrijos parodos REIFEN. Vakar pasidalinome žinia apie ilgai slėptas, dar nematyto našumo ir patikimumo ratų montavimo stakles. Šiandien atskleisime vieną iš jose įdiegtų inovacijų. Vienas iš svarbiausių aspektų, lemiančių ratų keitimo proceso našumą, yra patogus ir greitas rato fiksavimas įrenginyje. Tai suprasdama, Bosch grupė metė resursus sukurti efektyviausią sprendimą. Ilgas ir sunkus darbas atsipirko su kaupu - sukurta tikriausiai našiausia pasaulyje rato fiksavimo sistema, kuri neturi atitikmenų. Sistema bus diegiama Bosch grupės įrangoje. Pamatykite ją patys vaizdo įraše ir laukite kitų REIFEN parodoje pristatytų inovacijų aprašymo.

 


Išsamiau

Paminėtas penkiasdešimt procentų išaugęs bendradarbiavimas su Bosch

2016.02.17 UAB „Amanda“ aplankė Robert Bosch A/S Šiaurės šalių klientų aptarnavimo ir pardavimų vadovas Henry Petersen. Buvo aptarti benndradrbiavimo 2015 metais rezultatai.

UAB „Amanda“ pirkimai iš BOSCH grupės įmonių 2015 metais išaugo 50 procentų. Partneriai džiaugėsi pasiektais rezultatais ir apsvarstė ateities planus, bei buvo pristatyti nauji BOSCH grupės produktai, kurie rinkoje pasirodys 2016 metais. Naujovių tikrai daug.

Pirmiausia tai nauji testeriai ir nauji programinės įrangos ESI[web] paketai, kurie dirbs tik internetu prisijungus prie gamintojo serverio. Jų pagalba autoservisai galės gauti pačią naujausią informaciją ir daryti geriausius automobilių priežiūros ir remonto sprendimus.

Antrame pusmetyje pasirodys BOSCH įrenginiai, kuriuos bus galima belaidžiu būdu sujungti į tinklą. Tai suteiks galimybę visapusiškai naudotis šiuolaikiniėmis technologijomis – gauti išsamias ir visapusiškas automobilių testavimo ataskaitas, bei įvertinti įrenginių ir darbuotojų darbo intensyvumą. Tai puikus sprendimas inovatyviems autoservisams, kurie nori didinti paslaugų kokybę ir darbo efektyvumą.

Taip pat artimiausiu metu pasirodys unikalus automatinis padangų protektoriaus gylio matuoklis, kurio matavimo rezultatų pagalba labai greitai bus galima priimti sprendimus apie automobilio pakabos būklę ir saugumą.

Tai tik dalis naujovių, kurias UAB „Amanda“, kaip Robert Bosch A/S partneris, pristatys Jums, mieli klientai.


Išsamiau

Naujiena padangų priežiūros verslo srityje

2016.02.22 Džiugu Jus informuoti apie naujausius ir efektyviausius sprendimus autoservisų pasaulyje. UAB „Amanda“ neseniai tapo AHCON oficialiu atstovu Baltijos valstybėse. AHCON yra sukaupusi virš 40 metų patirties, kurdama inovatyvius ir ergonomiškus sprendimus padangų priežiūros verslui. Ši tik Danijoje gamybą atliekanti įmonė kuria Lietuvoje naujas – automatizuotas ratų montavimo ir balansavimo linijas. Tai suteikia geriausią ir optimaliausią darbo paskirstymą, bei dar neregėtą darbo našumą. Įvairios įrangos kombinacijos leidžia sukurti sprendimus, bet kuriam autoservisui, nesvarbu koks būtų jo dydis! Daugiau informacijos galite rasti http://ahcon.dk/en/start/, o jei susidomėjote ir norėtumėte gauti konsultaciją apie Jums geriausią sprendimą, nedvejokite kreiptis. Kontaktai: Janas Bartoševičius tel. 86699 66334, janas@amanda.lt.


Išsamiau

2016.02.23 įvyko Lietuvos autoverslininkų asociacijos www.laa.lt metinis ataskaitinis susirinkimas.

UAB „Amanda“ nuo 2014 metų yra šios organizacijos narys. Asociacijos prezidentė Asta Bagdonavičienė ir generalinis direktorius Rokas Knyva pateikė valdybos ataskaitą ir planus 2016 metams. Susirinkimas patvirtino metinę ataskaitą. Buvo aptarti Lietuvos automobilių parko atnaujinimo skatinimo būdai. Komunikacijos agentūros „MANIAC“ direktorius Karolis Žukauskas pristatė asociacijos viešųjų ryšių strategiją 2016 metais.

Asociacijos partneris parodų centras „Litexpo“ pakvietė asociaciją tapti gegužės 18-20 dienomis vykstančios parodos „Automechanika“ partneriu ir jos metu surengti konferenciją dėl naujojo automobilių techninės priežiūros ir remonto standarto.

Algis Narutis

direktorius

UAB „AMANDA“


Išsamiau

UAB „Amanda“ - profesionalai alyvų paskirstymo ir apskaitos sistemose

2016.02.24  UAB „Amanda“ darbuotojai užbaiginėja įrengti „Scania“ autocentro alyvų paskirstymo ir apskaitos sistemą Šiauliuose.

Tai jau antrasis panašus projektas šiais metais.


Išsamiau

Klientai gaus naujausią informaciją apie BOSCH technologijas

2016.02.23-25 mūsų darbuotojai dalyvavo Bosch mokymų centre vykstančiuose CAN tinklų ir kėbulo elektronikos mokymuose. Mokymus veda Bosch atstovybės technikai Dangirutis Šapranauskas ir Egidijus Šedys. Mokymų metu susipažįstame tiek su elektroninių sistemų istorine raida, tiek su naujausiais technologiniais sprendimais, pritaikytais šiuolaikiniuose automobiliuose. Didžiausias dėmesys skiriamas visų kategorijų CAN tinklų struktūros analizei ir galimiems gedimams, taip pat aptariama LIN, FlexRay, Byteflight ir MOST tinklų struktūra bei veikimo principas. Taip pat didelė mokymų dalis skirta decentralizuotoms elektros sistemoms, susijusioms su transporto priemonės saugumo kontrole, centrinio užrakto, žibintų, prietaisų skydelio, manevravimo valdymu. Susipažinome su Bi-Xenon, LED ir diodinių žibintų valdymo sistemų diagnostika ir reguliavimu. Su malonumu visas šias žinias perteiksime mūsų klientams.

http://www.boschcarservice.lt/


Išsamiau

Škoda automobilių centre Amanda įdiegė moderniausią įrangą

Naujai įrengtame Škoda automobilių pardavimo ir techninės priežiūros centre Vilniuje įdiegta pažangi ratų geometrijos nustatymo ir reguliavimo įranga Hunter HawkEye Elite. Šis inovatyvus sprendimas leis pasiekti dar neregėtą darbo našumą, kadangi vieno automobilio aptarnavimui pakaks 90 sekundžių.


Išsamiau

Scania sunkvežimių servise įrengta moderni alyvų tiekimo įranga

Šių metų kovo pabaigoje UAB "Amanda" baigė diegti modernią alyvų paskirstymo sistemą Orion Scania sunkvežimių autoservise. Sprendimas leis ne tik našiai vykdyti darbus, bet ir tiksliai vykdyti apskaitą. Taip pat servise įrengtas profesionalus Blitz keltuvas. Mums džiugu padėti klientams pradėti dirbti su naujausiomis technologijimis ir pasiekti didesnę pridėtinę vertę. 


Išsamiau

Atskleista inovatyvi lazerinė pozicionavimo sistema

Gegužės pabaigoje mūsų darbuotojai lankėsi Esene vykusioje didžiausioje pasaulyje padangų industrijos parodoje REIFEN, o dabar įdomiausias ir netikėčiausias naujienas pateikiame Jums. Šiandien norime pranešti apie naują, inovatyvią lazerinę ratlankio krašto nustatymo sistemą. Šią sistemą sudaro du lazeriai, kurie tiksliai ir greitai nustato ratlankio kraštą. Gauta informacija neleidžia montavimo įrankiams "peržengti" šios ribos. Tai garantuoja, jog ratas nebus pažeistas bei kad montavimo įrenginys dirbs greičiau, nes tiksliai supras rato formas. Siūlome peržiūrėti sistemos demonstraciją.

 


Išsamiau